Bailes no nāves un neprāta. Meldra uzveic veģetatīvo distoniju, to iepazīstot
Foto: Privātā arhīva foto

Veģetatīvā distonija ir stāvoklis, par ko mūsdienās runā arvien biežāk. Tomēr daudziem joprojām nav īsti skaidrs, kas tas ir un ko nozīmē ar to sastapties. Meldras Malaševskas stāsts par veģetatīvo distoniju aizsākās saulainajā Barselonā, brīvdienu laikā. Viņa atklāj, ka šis stāvoklis nozīmē bailes no nāves un prāta zaudēšanas. Tās uzveikt nav viegli. Pirms atveseļošanās Meldra piedzīvoja brīžus, kad viņa apātiski lūkojās vienā punktā, nespēja aiziet līdz veikalam un uz darbu devās tikai kopā ar kādu tuvu cilvēku, jo citādāk bija bail.

Meldrai izdevās atrast savu ceļu uz veselību un labāku dzīvi. Pašlaik viņa strādā fitnesa klubu tīklā un drīzumā kļūs par vadītāju vienam no klubiem. Viņa ir aktīvs, pozitīvs un mērķtiecīgs cilvēks. Tomēr ne visi brīži viņas dzīvē ir bijuši gaiši un veiksmīgi.

Atvaļinājums beidzas ar bailēm no nāves un neprāta

"Ar šo daudz apspriesto kaiti es satikos pirms četriem gadiem ļoti skaistā vietā – Barselonā. Tajā ceļojumā nekas neliecināja par to, ka man varētu rasties kādas veselības problēmas. Es biju studente ar aktīvu dzīvi – daudz mācību, darbs, atpūta," stāsta Meldra. Viņa ceļojumā devās kopā ar draudzenēm. Dienu pirms atgriešanās mājās, viņai kļuva slikti.

Kompānija bija devusies uz atrakciju parku. Tā kā Meldru šāds atpūtas veids neaizrauj, viņa nolēma pieskatīt draudzeņu mantas un devās nelielā pastaigā. Tās laikā viņa piedzīvoja iepriekš nepazītas sajūtas: "Es sajutu spiedošu sajūtu sirdī. Es sajutu elpas trūkumu, galvas reiboni. Tas viss man asociējās ar kaut ko nopietnu." Meldrai sākās panika, bet viņa sevi nomierināja un devās uz vietu, kur bija paredzēts satikties ar meitenēm. Pēc tam viņas kopā devās uz tuvāko medpunktu.

Ārsts neko nopietnu viņai neatklāja, pieļāva, ka tas varētu būt saules dūriens. "Man tam bija grūti noticēt. Es nejutos labi, man nekļuva labāk, un tas arī mani biedēja," viņa stāsta. Pēc tam Meldra sazinājās ar mediķiem Latvijā, kas apgalvoja to pašu. Lidojums uz mājām bija īsts pārdzīvojums, jo pirms tā viņai atkal kļuva slikti: "Man likās, ka tas būs viss – pēdējais lidojums, bet vismaz uz mājām."

Tajā momentā ir visgrūtāk. Tevī ir tik daudz nelabvēlīgo sajūtu un simptomu, ka tu esi paralizēts. Tu nevari ne iziet no mājām, ne aiziet uz darbu, ne būt kopā ar tuviem cilvēkiem. Meldra

Lidostā Latvijā viņu sagaidīja mamma, kas bija informēta par meitas veselības problēmām un raudāja. Viņas nekavējoties meklēja mediķu palīdzību, kas vēlreiz apgalvoja, ka ar Meldras sirdi viss ir kārtībā, un izteica minējumu par saules dūrienu vai veģetatīvo distoniju. "Un tā sākās mans stāsts." Viņa devās arī pie ģimenes ārsta, kas nozīmēja visas iespējamās pārbaudes, lai noskaidrotu cēloni Meldras sūdzībām. "Visas analīzes liecināja par to, ka mans fiziskais ķermenis ir vesels."

Tomēr Meldras dzīve bija mainījusies. "Man bija nāves bailes par to, ka ar mani notiks kaut kas slikts." Bija slikta pašsajūta, sirdsdarbības problēmas, kas neļāva nomierināties. Sākot pieņemt, ka iespējams, ar ķermeni patiešām viss ir kārtībā, parādījās bailes ne tikai nomirt, bet arī sajukt prātā – visas sajūtas, kas pārņēma ķermeni, taču šķita īstas.

Meldra stāsta, ka sākumā simptomi tikai pasliktinājās, jo viņa tiem ļāvās. Tad pamazām viņa nonāca izvēles priekšā – cīnīties vai padoties –, jo no bailēm un citām nepatīkamajām sajūtām bija jau nogurusi. "Tajā momentā ir visgrūtāk. Tevī ir tik daudz nelabvēlīgo sajūtu un simptomu, ka tu esi kā paralizēts. Tu nevari ne iziet no mājām, ne aiziet uz darbu, ne būt kopā ar tuviem cilvēkiem." Viņa atklāj, ka vienubrīd viņa spēja tikai gulēt gultā un lūkoties vienā punktā.

Tad arī viņa saprata, ka tālāk šādi nevar, un lēnām, maziem solīšiem centās sevi pārvarēt. Tas nebija viegli. Viņai palīdzēja gan ārsti, gan tuvinieki, kas ne tikai bija līdzās, bet gāja kopā ar Meldru uz darbu, jo vienai viņai bija bail. "Viens tu netiksi galā," uzsver Meldra. Viņa gan norāda, ka pašam ir jādara ļoti daudz, lai dzīve uzlabotos, un ir jāapzinās, ka pienāks brīdis, kad viss būs jādara pašai.

Source

DELFI Viņa

Tags

Lasāmgabali Sarakstu karuselis Sievietes Veģetatīvā distonija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form