Agrīni grūtniecības simptomi, kas var liecināt par dvīņu gaidībām
Foto: Shutterstock

Ja tavā vai mīļotā vīrieša ģimenē tuvinieku lokā ir sastopami dvīņi vai arī ilgi gaidītais mazulis ir ieņemts ar mākslīgās apaugļošanas palīdzību, pastāv vērā ņemama iespēja, ka arī tu reiz kļūsi vai jau esi kļuvusi par dvīņu māmiņu. Šai sakarā, lai noskaidrotu, kādas ir iespējamās pazīmes jau grūtniecības sākumā, kas varētu liecināt par dvīņu gaidībām, konsultējāmies ar ginekoloģi Ivetu Muzikanti.

Kā skaidro speciāliste, katras sievietes grūtniecība ir individuāla un katras grūtniecības pazīmes var būt atšķirīgas. Dvīņu pieteikšanās jaunajām ģimenēm ir retums, tāpēc ir grūti spriest kādas pazīmes ir kopīgas, jo to nav iespējams vispārināt.

Kas vienai sievietei var kalpot kā dvīņu gaidību pazīme, citai sievietei var arī nebūt. Tomēr ginekoloģe stāsta, ka dvīņu gaidību raksturīgākās iezīmes var būt lielāks vēders un citādāka tā forma, kas ir loģiski, jo dvīņi vēderā izkārtosies tā, lai abiem būtu ērti tur pavadīt deviņus mēnešus.

"Nereti grūtniecēm, kuras gaida dvīņus ir ātrāk jūtama vilkšanas sajūta vēdera lejasdaļā, kā arī smaguma sajūta. Grūtniecēm iznēsāt dvīņus ir fiziski grūtāk nekā vienu bērnu, jo arī svars ir lielāks.

Tipiski, ka jaunajām māmiņām, kuras gaida dvīņus ir priekšlaicīgas dzemdības. Parasti dzemdības viena bērna gadījumā, sākas ap četrdesmito nedēļu, bet dvīņu gadījumā tās sākas pirms četrdesmitās nedēļas," novērojusi Muzikante.

Šai sakarā ginekoloģe gan atgādina, ka katras sievietes organisms un reakcija uz grūtniecību ir atšķirīga. Citas sievietes var izjust nelielu atšķirību starp viena bērna un dvīņu gaidībām, kamēr citām tā būs lielāka.

Tiesa, nereti valda uzskats, ka par dvīņu gaidībām liecina pastiprināti grūtniecības simptomi, kā arī straujāks svara pieaugums un jau minētais lielāks vēdera apjoms. Tiesa, ir tikpat daudz sieviešu, kuras par dvīņu gaidībām ir pārsteigtas, samērā šokējošos jaunumus pavēstot mediķiem.

Tāpat jāatceras, ka par viena bērna, dvīņu vai trīnīšu gaidībām iespējams pilnībā pārliecināties vien ultrasonogrāfijas laikā, taču atsevišķos gadījumos noteiktu grūtniecības simptomu korelācija ar gaidāmo mazuļu "daudzumu" tomēr var tikt novērota.

Lūk, papildinot ginekoloģes Ivetas Muzikantes teikto, piedāvājam interneta veselības žurnāla abouthealth.com apkopotos grūtniecības simptomus, kas fiksēti, konsultējoties ar auglības speciālisti Reičelu Gureviču (Rachel Gurevich), un var liecināt par potenciālu iespējamību sievietei kļūt par dvīņu mammu.

Source

DELFI Viņa

Tags

Grūtniecība Sarakstu karuselis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form