Alerģija no seksa? Simptomi, kas liecina par paaugstinātu jutību pret spermu
Foto: Shutterstock

Lai gan reti, tomēr sieviete var būt alerģiska pret sava partnera spermu, kas ne tikai ietekmēs dzimumdzīves kvalitāti, bet arī bērniņa ieņemšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Alerģija pret vīrieša spermu ir reta slimība, kas, tāpat kā jebkura cita alerģija, laika gaitā var gan attīstīties, gan mazināties. Ja pēc neaizsargāta seksa rodas alerģijai raksturīgie simptomi, ir svarīgi doties pie speciālistiem, kuri uzstādīs pareizo diagnozi, jo nereti alerģija pret spermu tiek kļūdaini diagnosticēta kā seksuāli transmisīva infekcija (hlamīdijas vai herpes), vaginīts, piena sēnītes infekcija vai bakteriālā vaginoze. Tādēļ, ja tevi māc bažas, ka tik tiešām nepatīkamās sajūtas pēc seksa varētu būt saistītas ar alerģiju pret partnera spermu, esi godīga pret savu ārstu un stāsti visus izjustos simptomus, kā arī to, kad šie simptomi parādījās. Ja alerģija netiek ārstēta, tā var smagi ietekmēt seksuālo dzīvi, vispārējo labsajūtu, kā arī mainīt ģimenes plānošanas iespējas.

Alerģiju pret spermu galvenokārt izraisa olbaltumvielas, kas atrodamas vīrieša spermā. Tomēr pierādīts, ka arī medikamentu lietošana vai pārtikas alergēni, kas atrodas spermā, var izraisīt alerģisku reakciju, norāda portāls "Healthline".

Simptomi

Dedzinoša sajūta makstī. Simptomi var parādīties tūlīt pēc partnera ejakulācijas, kā rezultātā maksts apvidū var būt dedzinoša sajūta, apsārtums, kā arī pietūkums.

Nepatīkama nieze intīmajā zonā. Saskaroties ar niezi intīmajā zonā, nereti vaina tiek uzvelta piena sēnītei, jo arī dati pierāda, ka aptuveni 75 procentu sieviešu savā dzīves laikā vismaz vienu reizi saskaras ar piena sēnes infekciju. Tomēr, ja nenovēro biezpienveida izdalījumus, kas ir viens no sēnītes simptomiem, kā arī nieze parādās tikai pēc seksa, dodies pie ārsta, lai izslēgtu bažas par alerģiju.

Ar citiem partneriem šādas problēmas nebija. Sperma visiem vīriešiem nav vienāda. Pastāv iespēja, ka tavs organisms reaģē uz konkrētu olbaltumvielu jaunā partnera spermā.

Simptomi arī pēc orālā seksa. Arī pēc orālā seksa var nomocīt nepatīkamās alerģijas izpausmes, piemēram, sāpes, pietūkums, apsārtums un čūlas mutē.

Izpausmes arī citviet ķermenī. Simptomi var parādīties ne tikai tajās ķermeņa daļās, kas bijušas tiešā kontaktā ar spermu. Pēc mīlēšanās ar partneri var parādīties izsitumi, nieze un pietūkums, piemēram, uz kājām vai rokām.

Simptomi parādās tikai pēc neaizsargāta seksa. Ja pēc seksa, kura laikā izsargājies ar prezervatīvu, simptomus nejūti, bet bez prezervatīva tie ir acīmredzami, visticamāk, ka tev ir alerģija pret spermu.

Smaga alerģiska reakcija. Anafilakses simptomi parādās dažu minūšu laikā pēc saskarsmes ar spermu. Šādos gadījumos nepieciešama tūlītēja medicīniskā palīdzība. Anafilakses simptomi ir:

  • apgrūtināta elpošana, smakšana;
  • slikta dūša, vemšana;
  • caureja, sāpes vēderā;
  • samaņas traucējumi, reiboņi;
  • pietūkusi mēle vai kakls.

Vai alerģija ietekmē mazuļa ieņemšanas iespējas?

Kaut arī alerģija neietekmē sievietes auglību, tās simptomi var apgrūtināt dzimumdzīvi un bērniņa ieņemšanu. Vieglākos alerģijas gadījumos iespējams lietot medikamentus vai izmantot desensibilizāciju, lai atvieglotu alerģijas radītos simptomus. Savukārt spēcīgas alerģijas gadījumos sievietēm sēkla jāievada medicīniskā veidā, atdalot spermatozoīdus no kopējā sēklas fluīda.

Ārstēšana

Viens no veidiem, kā izvairīties no alerģijas radītajām neērtībām, ir seksa laikā lietot prezervatīvu, tomēr, ja prezervatīvs tev un tavam partnerim nav risinājums, konsultējies ar savu ārstu par citu simptomu mazināšanas iespēju.

Kā viens no variantiem ir lietot antihistamīnus, kas ir plaša medikamentu grupa alerģijas simptomu ārstēšanai. Antihistamīni var palīdzēt mazināt alerģijas radītos simptomus, taču nevar alerģiju izārstēt pavisam.

Otrs veids ir desensibilizācija jeb organisma pastiprināta jūtīguma pret kādu vielu mazināšana vai novēršana, lēnām radot organisma pieradumu pret alergēnu.

Tags

Sekss Alerģija Sievietes veselība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form