Anetes stāsts par redzes korekcijas operāciju un iespēju redzēt
Foto: Shutterstock

Daudz un dikti tiek rakstīts par to, kas ir tuvredzība vai tālredzība, kādas brilles varam iegādāties, kādas lēcas vai operācijas varam veikt. Bet kā slikta redze var ietekmēt jaunu sievieti un viņas sievišķību, savā pieredzē dalās Anete*. Viņa ir gan cietusi no briļļu kompleksiem, gan pazaudējusi vairāk kā divdesmit lēcu pārus, kā arī pielikusi savai tuvredzībai punktu ar redzes korekcijas operāciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anete stāsta: ''Brilles man ir nācies nēsāt kopš desmit gadu vecuma, ja no sākuma tie bija mazi mīnusi, ap mīnus viens katrā acī, vēlāk redze tā pasliktinājās, ka sasniedz jau mīnus septiņas dioptrijas katrā acī, jau astoņpadsmit gadu vecumā. Lai gan tuvredzība man bija iedzimta, ļoti cerēju un ticēju, ka ar aktīviem acu vingrinājumiem un melleņu tējām varēšu sevi izārstēt. Man tik ļoti gribējās tikt vaļā no brillēm! Tagad staigāt ar brillēm ir vairāk kā moderni, cik saprotu, tas ir pat stilīgi un man ir daudz paziņas bez redzes problēmām, kuras nēsā brilles kā aksesuāru, bet priekš manis brilles vienmēr bijušas milzu komplekss."

Tuvredzība ir tad, ja persona redz tuvumā labāk kā tālumā, bet pie stipriem mīnusiem arī tuvumā viss ir miglā tīts. Tālredzība izplatītāka ir vecāku cilvēku vidū, kad televizoru skatīties var, bet avīzes izlasīšanai nepieciešamas brilles. Savas mīnus septiņas dioptrijas Anete apraksta šādi: ''Atverot acis, viss ir miglains un izplūdis, no rītiem pirmais uzdevums ir sameklēt brilles, jo pat tikšana uz vannas istabu, lai pēc tam sameklētu lēcas, bez brillēm līdzinās neiespējamai misijai. Pat dzīvojoties pa māju nespēju paskatīties uz sevi spogulī ar brillēm, likās, ka izskatos pēc nūģes. Par operāciju ik pa laikam aizdomājos jau sen, bet zināju, ka to iesaka taisīt tikai, kad redze ir 100% nostabilizējusies, tāpēc nolēmu pagaidīt un sadzīvot ar visiem plusiem un mīnusiem, kas nāk ar lēcu lietošanu.''

* Vārds mainīts.

Tags

Dzīve Sievietes Tuvredzība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form