Diena bez cigaretēm – kas notiek smēķētāja organismā un ieteikumi vieglākai atmešanai
Foto: vadim kaipov / cc

To, ka smēķēšana ir kaitīga, nezina vai apšauba tikai retais. Šis ieradums pasliktina ādas un zobu stāvokli, kā arī veicina dažādu dzīvībai bīstamu slimību attīstīšanos. Netikuma atmešana var šķist sarežģīta un grūta, bet tā noteikti uzlabos pašsajūtu un veselību. Tiesa, lai atbrīvošanās no smēķēšanas būtu veiksmīga, ir ļoti jāgrib to izdarīt.

Lai uzlabotu cilvēku veselību un smēķēšanas atmešanu padarītu vieglāku, Veselības ministrija ir uzsākusi pilotprojektu iedzīvotāju smēķēšanas atmešanai. Tā laikā atbalsts tiks sniegts gan ārstiem, gan pašiem smēķētājiem. Tiem, kas vēlas atbrīvoties no kaitīgā netikuma plānots organizēt arī īpašas atbalsta grupas. Pirmās nodarbības paredzētas Valmierā laikā no 27. marta līdz 24. aprīlim. Plašāka informācija par bezmaksas atbalsta grupām pieejama šeit.

Pasaules Veselības organizācija norāda, ka tabaka nogalina apmēram pusi tās lietotāju, jeb apmēram sešus miljonus smēķētāju un 890 000 pasīvo smēķētāju. Tomēr šie dati neattur neskaitāmus cilvēkus no pirmās cigaretes aizdegšanas, kā arī ne vienmēr palīdz aptvert smēķēšanas kaitīgumu un mudina smēķētājus no kaitīgā ieraduma atbrīvoties.

Source

DELFI Viņa

Tags

Kā atmest smēķēšanu Smēķēšana Smēķēšanas atmešana
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form