Gripa šogad prasījusi deviņas dzīvības. Epidēmijas intensitāte pamazām pieaug
Foto: Shutterstock

Gripa šogad par sevi atgādina daudz retāk nekā iepriekšējos gados, kad tās epidēmija bija sasniegusi daudz lielākus apmērus. Tiesa, gripas epidēmija gan vēl tikai pieņemas spēkā. Šogad gripa ir prasījusi deviņas dzīvības, kas ir ievērojami mazāk nekā citos gados šajā laikā. Eksperti prognozē, ka gripas intensitāte šogad nesasniegs pērnā gada rādītājus, bet epidēmijas ilgums varētu būt garāks nekā pērn.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija liecina, ka šogad gripas intensitāte ir zemāka nekā iepriekšējo piecu gadu vidējais rādītājs. Pērn maksimālā gripas intensitāte tika sasniegta gada piektajā nedēļā, kad tika konstatēti 421,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet šogad augstākā slimības intensitāte konstatēta gada septītajā nedēļā – 130,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Jāteic gan, ka pašlaik gripas intensitāte vēl nesamazinās.

Tieši pretēji, pēdējās nedēļās palielinājies stacionēto pacientu skaits – gada septītajā nedēļā hospitalizēts par 31,8 procentiem vairāk pacientu ar diagnozi "gripa" nekā nedēļu iepriekš. Savukārt stacionēto pacientu skaits ar diagnozi "gripas izraisītā pneimonija" palielinājies par 115,8 procentiem. Tāpat septītajā nedēļā saņemti trīs paziņojumi par gadījumiem, kad gripa izraisījusi nāvi. Kopumā gripa šā gada sākumā prasījusi deviņu cilvēku dzīvības.

Šogad pacienti retāk nekā pērn pie speciālistiem vērsušies arī ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekcijām. Turklāt pēdējās nedēļās saslimstība ar šīm infekcijām ir mazinājusies. Tiesa, šogad saslimušo skaits ir lielāks nekā iepriekšējo piecu gadu rādītājs.

Tags

Slimību profilakses un kontroles centrs Gripa Infekciju slimības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form