Kā nomierināt nervus? Trīs patiesi efektīvas tehnikas
Foto: Shutterstock

Stress samazina mūsu darbaspējas un domu skaidrību, kas, savukārt, noved pie nepareizu lēmumu pieņemšanas un palielina neapmierinātību ar sevi, apkārtējiem un dzīvi kopumā. Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar trim vienkāršām, efektīvām un praksē pārbaudītām tehnikām stresa mazināšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meditācijas skolotājs Marks Torntons apgalvo, ka neatkarīgi no tā, kāda ir cilvēka nodarbošanās, pastāv ērti un vienkārši veidi, kā ātri nomierināt uzvilktus nervus vai sakarsušu prātu, saglabājot mieru un sasniedzot dziļu relaksāciju pat paaugstināta stresa apstākļos.

Uzskats, ka meditāciju praktizēšanai nepieciešami īpaši laika, telpas vai kāda speciāla aprīkojuma resursi, ir maldīgs. Protams, ir tehnikas, kurām vajadzīgi noteikti apstākļi, bet lielākoties meditēt var jebkurā vietā un laikā. Turklāt to var darīt pat visaizņemtākie cilvēki. Visas dienas garumā mums patiesībā ir ļoti daudz iespēju miera un iekšējās harmonijas radīšanai.

Kā nomierināt nervus? Trīs patiesi efektīvas tehnikas

Pirmā tehnika: atvērtais ķermenis

Šī tehnika nāk no tantriskās tradīcijas, kurā tiek uzsvērts, ka relaksēts, atvērts un plūstošs ķermenis ir spējīgs saturēt vairāk enerģijas. Savukārt samezglojumi, sašaurinājumi un bloki ierobežo mūsu spējas izjust savu būtību, kodolu un sirdi. No rietumnieku viedokļa šī tehnika ir progresīva muskuļu relaksācijas forma.

Kādu labumu sniedz konkrētā tehnika?

1. Ātri rada mieru;
2. Noņem ķermenī uzkrāto spriedzi;
3. Iedarbojas nepilnas minūtes laikā.

Izpildījums

  • Šī tehnika maina veidu, kā reaģējam stresa situācijās. Stress pieprasa mūsu ķermenim sarauties un aizvērties. Apzināti atbrīvojot muskuļus, mēs efektīvi pārraujam stresa radītos modeļus.
  • Pavēro muskuļus plecos! Pamani, vai tie ir saspringti. Lai gūtu priekšstatu par stresa līmeni, var uzraut plecus līdz ausīm un tad strauji atbrīvot tos.
  • Pavēro sīkos muskuļus ap acīm! Ļauj tiem atbrīvoties. Varbūt izjūti vajadzību piemiegt acis, samirkšķināt vai viegli pamasēt šo zonu, lai ļautu mazajiem muskulīšiem atbrīvoties?
  • Tagad pievērs uzmanību savai pierei un ļauj atbrīvoties arī pieres muskuļiem! Ja vajag, viegli pamasē pieri un deniņus.
  • Pavēro kakla muskuļus! Pagrozi galvu no vienas puses uz otru.
  • Tagad pievērs uzmanību žokļa muskuļiem! Apzināti padari žokli mīkstāku. Ļauj tam atbrīvoties un palikt viegli pavērtam.
  • Pavēro muskuļus vēdera rajonā! Lai to izdarītu, dziļi ieelpo ar ķermeņa augšdaļu līdz vēderam. Izelpo un vēlreiz dziļi ieelpo, šoreiz turot krūtis un plecus mierīgus, bet sasprindzinot diafragmu – tas ļaus vēderā ieplūst vairāk gaisam.
  • Vēlreiz dziļi ieelpo un izmanto savus vēdera muskuļus, lai vēderu it kā izvirzītu uz priekšu. Tad atbrīvojies un pavēro, vai vēdera muskuļos ir lielāka viegluma un atbrīvotības sajūta.

Lai sasniegtu noturīgu rezultātu un ķermenis pierastu rīkoties atbrīvoti, vingrinājumi jāveic katru dienu. Praktizējoties un iepazīstot šo vingrinājumu, tas aizņems pat mazāk kā 30 sekundes.

Tags

Sarakstu karuselis Stress Meditācija Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form