Menstruālā piltuve: ieguvumi, trūkumi un pieredzes stāsti
Foto: Shutterstock

Menstruālā piltuve ir viena no populārākajām ierasto higiēnas preču – tamponu un pakešu – alternatīvām mūsdienās. Aizvien vairāk sieviešu izvēlas lietot tieši to. Kādi ir izslavētās higiēnas preces plusi un trūkumi, skaidro ginekoloģe Daiga Baranovska. Pieredzē dalās arī trīs 'Viņa' lasītājas.

Pirmais menstruālās piltuves patents tika piešķirts jau 1932. gadā. Pēcāk šo produktu mēģināja ieviest arī kompānija "The Tassaway", taču piedzīvoja neveiksmi. Tagad, kad pasaule vairāk kā jebkad vēlas dzīvot pēc iespējas draudzīgāk dabai, piltuve ir kļuvusi par populārāko alternatīvu tādām ierastajām higiēnas precēm kā tamponiem un paketēm.

Viens no lielākajiem menstruālās piltuves ieguvumiem nenoliedzami ir tas, ka tā ir dabai draudzīga un palīdz samazināt atkritumu daudzumu. Kā zināms, vienu mēnešreižu laikā sievietes izlietoto pakešu un tamponu skaits ir mērāms desmitos. Šīs higiēnas preces atkritumos sadalās aptuveni pēc 200 gadiem. Savukārt menstruālo piltuvi pēc lietošanas atliek vien iztukšot, izmazgāt, un tā ir gatava atkārtotai lietošanai.

Atšķirībā no paketēm un tamponiem menstruālo piltuvi var lietot pat desmit gadus. Tas ne tikai ļauj samazināt atkritumu daudzumu, bet arī ietaupīt naudu. Sievietes vidējais menstruālā cikla garums ir 28 dienas. Tātad sieviete ik gadu piedzīvo aptuveni 13 menstruāciju ciklus, katrā no tiem asiņošana ilgst vidēji piecas dienas. Gadā tās ir 65 menstruāciju dienas. Vienkāršs aprēķins – pēc vispārējiem ieteikumiem, kas norādīti gan uz tamponu, gan higiēnisko pakešu iepakojumiem, tos nepieciešams mainīt ik pēc četrām stundām, tāpēc vidēji katru mēnešreižu dienu izlietojam četras līdz piecas paketes vai tamponus. Vidēji vienas higiēniskās paketes vai viena tampona cena ir no 11 līdz pat 27 centiem par vienību, tāpēc aprēķinos pielietojām vidējos rādītājus. Ja katru mēnešreižu dienu sieviete izlieto piecas paketes vai tamponus, ik gadu tie ir vismaz 65 eiro tēriņi intīmās higiēnas precēs. Piltuves izmaksas "atpelnīsies" jau viena gada laikā.

Taču šie nebūt nav vienīgie ieguvumi. Tāpat piltuvi var mainīt daudz retāk nekā tamponus – dienās, kad asins plūsma ir mazāka, par to var aizmirst līdz pat 12 stundām, kamēr tamponus, kā jau teikts, jāmaina aptuveni ik pēc četrām stundām. Atkarībā no piltuves izmēra tā vidēji var uzņemt tikpat daudz asiņu kā trīs XL lieluma tamponi. Šīs lielās ietilpības dēļ pastāv arī mazāks noplūžu risks, kas nozīmē – ardievas vienreiz lietojamajiem biksīšu ieliktnīšiem!

Menstruālā piltuve ir izgatavota no medicīniskā silikona, līdz ar to piltuvi var droši lietot arī sievietes, kurām citas higiēnas preces izraisa alerģisku reakciju. Tāpat sievietes ir pasargātas arī no endotoksiskā šoka sindroma un iekaisumiem, ko var izraisīt tamponu lietošana.


Source

DELFI Viņa

Tags

Mēnešreizes Menstruālais cikls Sievietes veselība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form