Nepārvarams nogurums un nespēks: kas to izraisa un kā uzveikt
Foto: Shutterstock

Tumšajos janvāra rītos daudziem regulāri ir vēlēšanās no rīta pagulēt nedaudz ilgāk. Dienas laikā var pārņemt vēlme uz stundiņu nosnausties un vakarā doties pie miera agrāk, jo nav spēka palikt nomodā un nogurums kavē dažādu darbu paveikšanu. Nespēka cēloņi var būt dažādi, un ir svarīgi tos zināt, lai novērstu.

Ja vēlies būt moža un enerģiska visas dienas garumā, pievērs uzmanību citiem simptomiem, piemēram, vai jūties arī fiziski vāja, nespēj koncentrēties, esi zaudējusi svaru, ir manāmi sirdsdarbības traucējumi un visu laiku jūties izsalkusi. Nogurums ir viens no simptomiem gan cukura diabētam, gan anēmijai, gan problēmām ar vairogdziedzeri un citām problēmām. Nogurumu var radīt arī pārpūle vai neveselīgi uztura paradumi.

Iedvesmojoties no "Prevention" un "Health", esam sagatavojušas apkopojumu ar izplatītiem noguruma iemesliem un dažiem ieteikumiem tā mazināšanai. Tomēr atceries: ja jūti pastāvīgu nogurumu, nepietiek ar to, ka zini tā iespējamos cēloņus. Saskaroties ar ilgstošu nespēku, noteikti vērsies pie ārsta, kas, veicot izmeklēšanu un nepieciešamās analīzes, varēs noteikt precīzu diagnozi, kā arī ieteikt efektīvāko līdzekli problēmas uzveikšanai un noguruma mazināšanai.

Tags

Vielmaiņa Anēmija Cukura diabēts Depresija Obstruktīvā miega apnoja Veselīgs uzturs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form