Latvijā ik gadu ar diagnozi vēzis saskaras vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku. Līdz ar atveseļošanos katrs no viņiem sastopas ar jaunu izaicinājumu – atgriešanos ierastajā dzīvē. Lai onkoloģiskajiem pacientiem palīdzētu atgūt dzīvesprieku un spēkus pēc cīņas ar vēzi, kā arī nodrošinātu iespēju saņemt psiholoģisku atbalstu, onkoloģisko pacientu biedrība Dzīvības koks sākusi Latvijā pirmā onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas centra Spēka avots izveidi.

Kā centram piemērotākā vieta esot izraudzīta Dignājas muiža Jēkabpils novadā, gleznainā vietā Daugavas krastā.

Lai atgrieztos ierastajā dzīvē, aprastu ar savu, dažkārt jaunu ķermeni, vairākumam onkoloģisko pacientu pēc vēža pārvarēšanas, kā arī viņu tuviniekiem ir nepieciešama psihosociālā rehabilitācija. Diemžēl šobrīd valsts nenodrošina šāda veida palīdzību, tomēr to sniedz onkoloģisko pacientu biedrība Dzīvības koks, kas tur rūpi par Latvijā pirmā psihosociālās rehabilitācijas centra Spēka avots izveidi.

Jau sešus gadus biedrība Dzīvības koks sniedz konsultācijas un organizē psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ar mērķi saprast sevi un savu ķermeni pēc slimības un gūt pārliecību, ka dzīve turpinās. Tajā līdzdarbojas onkologi, imunologi, fizioterapeiti, psihoterapeiti un psihologi, dietologi, kā arī mākslas un deju terapeiti, kuri vēža skartajiem cilvēkiem palīdz tikt pāri pārdzīvotajam un uzsākt jaunu dzīvi bez vēža.

Lai savāktu rehabilitācijas centra izveidei nepieciešamos līdzekļus 250 tūkstošu eiro apmērā, biedrība Dzīvības koks sadarbībā ar Rimi sākuši ziedojumu vākšanas kampaņu, aicinot ikvienu atbalstīt šo iniciatīvu, un ziedot Rimi veikalos, vai zvanīt pa tālruni 90006682 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

"Šobrīd ik gadu spējam nodrošināt dalību psihosociālās rehabilitācijas programmā, ne vairāk kā 72 cilvēkiem, bet aplēses liecina, ka vajadzība pēc tās ir aptuveni 2000 vēža pacientu. Izveidojot psihosociālās rehabilitācijas centru, spēsim paveikt vairāk, tāpēc biedrība Dzīvības koks augstu vērtē Rimi Latvia un tā atsaucīgo pircēju atbalstu rehabilitācijas centra izveidošanai," komentē Gunita Berķe, Onkoloģisko pacientu biedrības Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija šo gadu pasludinājusiOnkoloģiskās modrības gadu. Tā kā vēzis joprojām ir otrs izplatītākais nāves cēlonis Latvijā, šogad plānots uzlabot gan prevencijas pasākumus – skrīningu, veselīga dzīvesveida popularizēšanu un citus profilaktiskos pasākumus, gan pievērst uzmanību slimnieku ārstēšanai, medicīniskai un sociāli psiholoģiskai rehabilitācijai, kā arī citiem jautājumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!