Foto: PantherMedia/Scanpix

Trešdien notikušais kiberuzbrukums Dienvidkorejas datortīkliem nav noticis no Ķīnas IP adresēm, kā iepriekš ziņoja izmeklētāji, tomēr joprojām tiek uzskatīts, ka uzbrukums rīkots ārvalstīs, piektdien vēsta raidsabiedrība BBC.

Ceturtdien Dienvidkoreja ziņoja, ka trešdienas uzbrukums datortīkliem, kurš traucēja lielāko valsts banku un raidsabiedrību darbību, realizēts cauri Ķīnas IP adresēm. Tomēr turpmākajā izmeklēšanā atklāts, ka ļaunprātīgā programmatūra izplatīta caur vienu no cietušās bankas datoriem, ceturtdien paziņoja izmeklētāji.

Izmeklētāji uzsver, ka tik un tā uzskata, ka uzbrukums valsts datortīkliem veikts no ārzemēm.

Jau vēstīts, ka hakeru uzbrukums trešdien traucēja divu Dienvidkorejas galveno banku un trīs raidsabiedrību darbību. Bažījoties par Ziemeļkorejas saistību ar uzbrukumu, Dienvidkorejas bruņotajos spēkos paaugstināja trauksmes līmeni. Uzbrukums skāra aptuveni 32 000 datoru.

Trešdien izmeklētāji ziņoja, ka uzbrukums rīkots caur Ķīnas IP adresēm. BBC skaidroja, ka tas tikai pastiprina aizdomas, ka par uzbrukumu ir atbildīga Phenjana. Izlūkošanas eksperti uzskata, ka Ziemeļkoreja savu tīkla uzbrukumu slēpšanai parasti izmanto Ķīnas adreses.

Policijas un valdības amatpersonas atteicās spekulēt, vai par uzbrukumu atbildīga varētu būt Ziemeļkoreja, kura pēdējā laikā ir draudējusi ar uzbrukumiem gan Seulai, gan ASV

Lielākas līdz šiem piedzīvotais Phenjanas kiberuzbrukums Dienvidkorejai noticis 2011. gadā, hakeri valsts datorsistēmas "bombardēja" desmit dienas. Iesējams, ka ilgais uzbrukums bija Ziemeļkorejas mēģinājums pārbaudīt sava kaimiņa datortīklu aizsardzību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!