Foto: Publicitātes attēli
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi ieviest Radošuma balvu, ko plānots pasniegt radošākajai pašvaldībai, un kandidātus šim titulam ikviens var pieteikt līdz 2.martam, informē ministrija.

VARAM skaidro, ka no 12. līdz 18.martam visā Latvijā noritēs radošās darbības nedēļa "Radi!", un ar Radošuma balvas ieviešanu ministrija vēlas sekmēt radošumu pašvaldību darbā un pieredzes apmaiņu radošu risinājumu izmantošanā, kā arī informēt iedzīvotājus par labas un veiksmīgas prakses piemēriem.

Par radošām pašvaldībām, pašvaldību iestādēm vai kapitālsabiedrībām, kas īsteno vai jau ieviesusi radošus risinājumus savas teritorijas atpazīstamības, sabiedrības līdzdalības, nodarbinātības un uzņēmējdarbības veicināšanā, e-pārvaldes attīstībā, publisko pakalpojumu sniegšanā vai kultūras dzīves organizēšanā, ikviens var ziņot līdz 2.martam. Radošuma balvas nolikums un plašāka informācija par pieteikšanos pieejama VARAM mājaslapā.

"Radi!" noslēgumā 16.martā radošākās pašvaldības sveiks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP), pasniedzot īsteni radošas balvas - labāko mākslas skolu audzēkņu izgatavotus darbus un konkrētai pašvaldībai pielāgotas radoši izglītojošas apmācības.

Radošās darbības nedēļas mērķis ir parādīt Latvijas radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus, kā arī veicināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju sektoru, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību. "Radi!" nedēļas vadmotīvs ir radoša darbība un sadarbība – starp cilvēkiem, organizācijām, disciplīnām, novadiem un idejām.

"Radi!" laikā notiks spilgti pasākumi, prezentācijas, diskusijas, radošās darbnīcas un semināri; būs iespēja klausīties izcilas Latvijas un ārvalstu ekspertu lekcijas. Radošās darbības nedēļa aptvers piecas tematiskās jomas - radoša identitāte, radoša pārvaldība, radoša izglītība, radoši novadi un radoša uzņēmējdarbība.

Radošās darbības nedēļas iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padome Latvijā; stratēģiskie partneri - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Ekonomikas ministrija un Ārlietu ministrija, Valsts kanceleja, Latvijas Institūts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs un nodibinājums "Rīga 2014". Projektā iesaistīti daudzi Latvijā pazīstami inteliģences, kultūras, uzņēmējdarbības un citu sfēru pārstāvji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!