Latvijas spīdvejists Jevgēņijs Kostigovs sestdien ierindojās 12.vietā Slovākijā notikušajā pasaules junioru čempionāta trešajā pusfinālā, tādējādi nekvalificējoties turnīra finālam.

Latvijas sportists sacensību noslēgumā izcīnīja sešus punktus. Kostigovs neuzvarēja nevienā braucienā, divas reizes palika otrais, bet divas reizes - trešais. Vienā braucienā Latvijas spīdvejists pie punktiem netika.

Kā zināms, cits Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs piektdien Čehijā notikušajā pasaules junioru čempionāta pirmajā pusfinālā ar izcīnītajiem 11 punktiem ieņēma ceturto vietu, tādējādi nodrošinot sev vietu turnīra finālā.

Finālsērijā iekļuva pieci labākie braucēji no katra pusfināla. Finālā tiks aizvadīti trīs braucieni - 11.jūlijā, 15.augustā un 19.septembrī, kuros triumfēs labākais sportists trīs braucienu kopvērtējumā.

Pērn pasaules junioru čempionāta finālsērijā Latvija netika pārstāvēta, bet 2013.gadā vienīgais Latvijas pārstāvis Ļebedevs izcīnīja ceturto vietu. Savukārt Eiropas junioru čempionātā Ļebedevs pagājušajā gadā izcīnīja bronzu, bet gadu pirms tam viņš tika kronēts par vicečempionu.

Tikmēr sestdien lielā lietus dēļ tika atceltas Slovēnijā paredzētās Eiropas čempionāta fināla pretendentu izšķirošās sacensības, kur plānoja piedalīties arī Latvijas sportisti Kjasts Puodžuks un Andžejs Ļebedevs.

Sacensības varētu tikt pārceltas uz 5.jūniju kādā no Polijas trekiem.

Izšķirošajās sacensībās pie vietas finālā tiks desmit labākie sportisti. Eiropas čempionāta finālsacensības šogad tiks aizvadītas četros posmos no jūnija līdz septembrim, tos aizvadot Polijā, Vācijā un Zviedrijā.

Pērn nevienam no trim Latvijas spīdvejistiem - Puodžukam, Ļebedevam un Maksimam Bogdanovam - neizdevās ar sacensību palīdzību sasniegt Eiropas čempionāta finālu, tomēr vēlāk Ļebedevs saņēma organizatoru īpašo ielūgumu jeb "wild card", kamēr Bogdanovs aizstāja Latvijā ļoti labi pazīstamo krievu sportistu Grigoriju Lagutu.