Neskatoties uz drūmo fonu, ko rada jaunākie iekšzemes kopprodukta rādītāji un vismaz divu lielu uzņēmumu lūgums pēc palīdzības, ministrs ir optimistisks par valdības izvēlēto ceļu un nosauc vairākus risinājumus, kuru pozitīvos augļus ilgākā laika posmā jutīs kā uzņēmēji, tā iedzīvotāji. Piemēram, top kārtējā elektrības tarifu reforma, kas no 2018. gada palīdzēšot lielajiem pašmāju uzņēmumiem.

"Ja runājam par ekonomiku, mums ir jāskatās uz īstermiņa lietām un vidējā termiņa lietām. Kopumā es esmu ļoti priecīgs, ka Latvijā veidojas veselīga inovatīva ekonomika. Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā pirmo reizi ir tehnoloģiju uzņēmums – "Mikrotīkls" – kurš 99% eksportē un sācies kā startaps. Tā ir zināma bezdelīga, kas rāda, ka ekonomikas struktūra sāk mainīties," pārliecināts ir Ašeradens.

"Arī tiem informācijas un tehnoloģiju nozares uzņēmumiem, kuri eksportē, mēs redzam izcilus izaugsmes rādītājus. Tāpat esmu priecīgs, ka apstrādes rūpniecība ir saņēmusies. Izlaides apjomi pieaug, Latvijas uzņēmēji spēj ražot eksportspējīgus produktus un pieaug tirgi, kur spējam pārdot pakalpojumus. Īstermiņā situācija nav iepriecinoša, bet vidējā termiņā es esmu optimists par Latvijas izaugsmi," turpina ministrs.