Finansējums novatorisku projektu īstenošanai tādās jomās kā piemērošanās klimata pārmaiņām, gaisa kvalitāte un darba vietas un prasmes vietējā ekonomikā piešķirts 22 pilsētām.

Liepiņa informēja, ka par saņemto finansējumu Spānijas pilsētā Ribaroha de Tūrijā, piemēram, tiks īstenots projekts, samazinot ugunsgrēka risku piepilsētā, Nīderlandes pilsētā Bredā tiks īstenota jaunas paaudzes energoapgādes sistēma, kas balstās uz elektromobiļu akumulatoriem, bet Parīzē taps pret karstuma viļņiem izturīgi skolas rotaļlaukumi. Budapeštā plānots piedāvāt energoefektīvus sociālos mājokļus, bet Ventspilī - novatorisku karjeras attīstības atbalstu.

Tāpat Liepiņa skaidroja, ka EK sākusi ceturto konkursu iniciatīvā "Inovatīvas pilsētvides darbības". Tagad pilsētām ir pieejami 100 miljoni eiro novatorisku projektu finansēšanai, lai aizsargātu sabiedriskās vietas un samazinātu šo vietu vājos punktus, kā paziņots 2017. gada rīcības plānā, kas ietilpst Eiropas Drošības programmā. No šiem līdzekļiem varēs finansēt arī digitālās jomas, vides un iekļaušanas projektus.

Ceturtais uzaicinājums ilgst no šodienas līdz 2019. gada janvārim. Uzvarētājas pilsētas tiks nosauktas 2019. gada vasarā.

Iniciatīvā "Inovatīvas pilsētvides darbības" Eiropas Savienības pilsētām no ERAF tiek piešķirti līdzekļi novatorisku projektu finansēšanai. Laikā no 2014. gada līdz 2020. gadam pavisam ir pieejami 372 miljoni eiro. Mērķis ir atrast, pārbaudīt un izplatīt konkrētus risinājumus pilsētu kopīgajām problēmām.