Par maz vai par daudz piena, bērns kož krūtī: problēmas un risinājumi krūtsbarošanā
Foto: Shutterstock

Mammas piens ir vislabākais mazulim, šim apgalvojumam nebūs neviena pretinieka. Tomēr krūtsbarošanā ne vienmēr viss rit tik gludi, kā jaunās mammas vēlētos. No šiem negludumiem, savukārt, cieš gan mazulis, gan mamma un pat pārējie ģimenes locekļi, ja sievietei radušās problēmas sagādā arī pietiekami daudz raižu.

No 1. līdz 7. augustam tiek atzīmēta Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa, tādēļ nolēmām piedāvāt "Cālis" rakstu kolekciju par šo tematu.

Ko darīt, ja mammai trūkst piena un kā vispār noteikt, vai tas ir pietiekami. Kā vairot pienu, mūsu rakstos atradīsi dažādus paņēmienus šī darbiņa paveikšanai. Bet var būt arī tā, ka mamma vairs nezina ko darīt, jo mazulis visu pienu neizzīž un tas tik tek un tek… Kā pareizi uzglabāt atslauktu mātes pienu un kāpēc vispār piens jāatslauc.

Teju neviena sieviete zīdīšanas sākumā nebūs iztikusi bez sāpošiem, dažreiz pat saplaisājušiem un asiņainiem krūtsgaliem. Galvenais – nepadoties kārdinājumam pārtraukt mazuli barot. Bet ko darīt? Mūsu rakstos atradīsi padomus gan par to, ko iesākt, lai nekas tāds vispār nenotiktu un ko darīt, ja reiz šādas problēmas jau radušās. Un vēl mēdz gadīties, ka mazulis, kad jau paaudzies, kož krūtīs. Kā mazo nebēdnieku atradināt no šāda niķa? Un ko iesākt, ja mammas pups tiek izmantots kā nomierinošs līdzeklis un pie pupa mazais gatavs "karāties" visu laiku?

Vai laba mamma ir tikai tā, kura zīda mazo līdz gada vecumam? Kā pārvarēt kreņķus un saprast, ka laba mamma ir arī tā, kura mazajam katru ēdienreizi gatavo piena maisījumu.

Padomu lāde mums ir gana plaša un tos sniedz gan vecmātes, gan neonatoloģes, kā arī krūtsbarošanas konsultantes. Ja tev šis temats ir vai tikai būs aktuāls, lūk, iepazīsties ar mūsu kolekciju.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!