Vai kaķis spēj sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem

Vai kaķis spēj sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem
Foto: michael / cc

Tavā ģimenē jau dzīvo suns, bruņurupucis vai žurkulēns, bet esi nolēmis vēl paņemt audzināšanā kaķēnu, vai otrādi – kaķis kā galvenais pie tevis jau dzīvo, bet esi iegādājies kucēnu vai kāmi? Vai vispār kaķis spēj sadzīvot ar citiem draugiem?

Jā, ķaķis spēj sadzīvot praktiski ar jebkuru no mājdzīvniekiem, bet iepazīšanās periods var prasīt saimnieka pacietību un sapratni, uzsver speciālisti "Ourfriends.org".

Nav svarīgi, vai kaķi atnesi mājās, kurā jau mīt kādi citi dzīvnieki, vai arī kaķi iepazīstini ar kādu jaunu draugu (vai mazu bērnu – starp citu, no kaķu skatpunkta, tas ir viens un tas pats) – pirmkārt, uzmanība jāvelta tam dzīvniekam, kurš ģimenē dzīvo visilgāk. Tieši viņus ir jāpaglauda kā pirmos, jāpabaro visupirms un tikai tad jaunulīti.

Labāk būs, ja vismaz pirmajā laikā dzīvnieku ēdiena bļodiņas atradīsies nedaudz tālāk viena no otras, bet ideālā variantā pat tā, lai, ēdot no viena trauka, dzīvnieks "sāncensi" vispār neredzētu.

Vai kaķis spēj sadzīvot ar citiem mājdzīvniekiem
Foto: Shutterstock

Ja suns, piemēram, ir aptuveni viena izmēra ar kaķi, skaties, lai viņiem nebūtu ko dalīt savā starpā. Ja mazāks, tad, visticamāk, ka kaķim nostrādās tā dēvētais mātišķais instinkts.

Pirmajai iepazīšanās jānorit ar tavu pieskatīšanu. Sākumā paglaudi vecāko zvēru, tad – jauniņo. Ja neviens no abiem nebaidās – ļauj viņiem pieiet tuvāk un apostīt vienam otru. Ja vecākais ir kaķis, speciālisti iesaka pirms tam jauniņo "apstrādāt", proti, lai viņš jau būtu iepazinis kaķa smaržu, vai vismaz tavu kā saimnieka smaržu – piemēram, izķemmē jauniņo ar kaķa ķemmi vai paslauki jaunā dzīvnieka spalvu ar kādu iesvīdušu apģērba gabalu, kas pieder tev (dāmām tas varētu būt arī dezodorants, ar kuru nedaudz pasmidzinātu uz jauniņā muguras). Tā kaķim būs vieglāk saprast, ka jauniņais ir jūsu ģimenes loceklis, nevis kāds svešinieks.

Skaidrs, ka ar zīdaini kaķi tādā veidā neiepazīstināsi. Parasti pieauguši kaķi ļoti pacietīgi izturas pret bērnu izgājieniem, jā, un pēc bērna smaržas būs viegli saprast, ka viņš ir jaunais ģimenes loceklis. Taču dažreiz kaķi mēdz būt arī ļoti greizsirdīgi. Pacenties nedot tam nekādu iemeslu, lai viņam nebūtu greizsirdība pret bērnu – noteikti atrodi laiku, lai paspēlētos ar kaķi, parunātos ar viņu tāpat kā agrāk, izķemmētu utt. Arī tev pašam tas nāks tikai par labu, jo komunicēšanās ar kaķi nomierina, tā burtiski kā atgaiņā negatīvo enerģiju.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka