Pieci pašsaprotami ikdienas paradumi, ko mācīties no kaķa
Foto: Shutterstock

Ne velti mēdz teikt, ka sunim ir saimnieki, bet kaķiem – apkalpojošais personāls. Tā vien šķiet, ka kaķi zina ko tādu, ko mēs, cilvēki, nezinām un nesaprotam. Peļu junkuriņu majestātiskā miera un neatkarības sajūta ir apbrīnojama, un to vajadzētu pamācīties arī cilvēkiem.

Ja kaķis ko vēlas, viņš par to dara zināmu. Ēšana, glaudīšana... Mīlulis sāks ņaudēt, trīties gar saimnieka kājām, alkstot uzmanību. Šņāks vai apgulsies stūrī aiz dīvāna? Iespējams, vēlēsies patverties no pasaules un nelaist nevienu sev klāt. Ja kaķim kas nepatiks, par to noteikti nojautīs arī saimnieks. No nepatīkamas situācijas kaķis tiks sveikā cauri, vienkārši aizejot prom. Kā mums, cilvēkiem, tas izdodas?

Nereti mēs cenšamies paslēpt savas emocijas, notēlot to, ko patiesībā nemaz nedomājam. Tik tiešā veidā kā kaķis – uzmācīgi tuvojoties saimniekam – mēs arī reti kad esam novērojami. No mīluļa varētu mācīties, kā būt šeit un tagad, kā darīt zināmu par savām vēlmēm. Lai arī dažiem tas varētu nepatikt, samākslota ikdiena arī nebūs tas pareizākais variants, kā dzīvot. Ir skaidrs, ka kaķis to zina.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka