Foto: Reuters/Scanpix

Netālu no Gaujas un Pēterupes grīvām izņemti nelikumīgi zivju tīkli – viens 200 metru garš, otrs – 30 metru garš, informēja Latvijas Makšķernieku asociācijas Mobilās grupas vadītājs Valērijs Morzos.

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori sadarbībā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem – VVD pilnvarotajām personām no Latvijas Makšķernieku asociācijas Mobilās grupas – naktī uz 16. oktobri veica zivju ieguves kontroles reidus Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē.

Tā kā laši un taimiņi, rudenī, dodoties uz nārstu upēs, galvenokārt pārvietojas tuvu jūras krastam, inspektori par savu galveno uzdevumu uzskatīja tīklu izņemšanu, lai novērstu zivju bojāeju.

No garākā tīkla, kas ūdenī bija ievietots gandrīz perpendikulāri krastam, tika atbrīvotas vairākas butes un jūras bullīši. Savukārt īsākais tīkls nepārprotami bija paredzēts lašu un taimiņu ieguvei, tomēr tas bija tukšs jeb kā inspektori mēdz teikt – svaigs –, kas liecina par tā neseno ievietošanu ūdenī.

Inspektori atgādina, ka 1. oktobrī sākās lašveidīgo zivju (lašu, taimiņu un strauta foreļu) ieguves aizliegums jeb saudzēšanas laiks, izņemot Rīgas jūras līča ūdeņu teritorijā no Vecāķiem līdz Vaivariem, kā arī Daugavā un Buļļupē. Vienlaicīgi inspektori atgādina, ka par vienu nelikumīgi iegūtu lasi lieguma laikā paredzēta zaudējuma atlīdzība līdz 715 eiro, bet administratīvais sods – sākot 280 eiro.

Valsts un sabiedriskie inspektori aicina sabiedrību būt vērīgai un atsaucīgai un par katru novēroto iespējamo pārkāpumu ziņot viņiem vai uz VVD mobilo lietotni "Vides SOS".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!