2009. gadā sāktajā lietā apsūdzēts Helmanis un tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Artūrs Robežnieks. Ogres rajona tiesa šonedēļ katram piesprieda 38 000 eiro sodu. Spriedumu vēl iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Neskatoties uz to, ka lietas izskatīšana notika atklātā tiesas sēdē un apsūdzēto vārdi jau publiski zināmi, Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, atklājot apsūdzības detaļas, apsūdzēto vārdus neminēja.

Viņa stāstīja, ka divām personām apsūdzība celta par to, ka tās pēc iepriekšējas vienošanās, bez tiesiska pamata pieprasīja atdot mantu, piedraudot izpaust apkaunojošas ziņas par cietušo.

2009. gada aprīļa beigās apsūdzētais, izmantojot apstākli, ka 2009. gada 6. jūnijā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, vienojās ar otru apsūdzēto par naudas prettiesisku pieprasīšanu no kāda Ogres novada domes deputāta. Publiski jau zināms, ka tas bijis Gunārs Kārkliņš. Kā rakstīja "Neatkarīgā", Kārkliņš un Helmanis bija krustvecāki viens otra bērniem.

"2009. gada pavasarī apsūdzētais, atrodoties kādas kafejnīcas telpās, psihiski iedarbojoties uz cietušo, paziņoja vīrietim, ka īsi pirms pašvaldību vēlēšanām "Ogres televīzijā" plānots pārraidīt kompromitējoša satura filmu par Ogres deputātu un citiem vietējās pašvaldības deputātiem, kas viennozīmīgi varētu kaitēt cietušajam gan kā Ogres novada domes deputātam, gan kā nākošā sasaukuma deputāta kandidātam," uzskata prokuratūra.

Izspiešanas nolūkā apsūdzētais esot paziņojis cietušajam, ka par kompromitējoša satura filmas nerādīšanu ir nepieciešams samaksāt 6000 latus (8537 eiro) vienam no apsūdzētajiem.

Cietušais apsūdzētā draudus uztvēra nopietni. Tādējādi apsūdzētie bez tiesiska pamata pieprasīja un saņēma no cietušā naudu 8537 eiro, lai netiktu publiskota negatīva un cietušo apkaunojoša informācija par cietušo pirms minētajām pašvaldību vēlēšanām, norādīja prokuratūrā.

Helmanis jau paziņojis, ka Ogres rajona tiesas sprieduma nolasīšana neilgi pirms šovasar paredzētajām pašvaldību vēlēšanām ir politisks, nevis juridisks lēmums un pret viņu tiek realizēta politiska izrēķināšanās.