"Gala lēmumu pirmdien pieņems "Vienotības" valde. Frakcija no savas puses darbam CVK iesaka vienu no saviem pašreizējiem pārstāvjiem komisijā – Kārli Kamradzi vai Sigordu Stradiņu, taču pieļauj, ka valdei atrodas vēl kāds labs kandidāts," informēja frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

Saeimas jaunpienācēja Zatlera Reformu partija (ZRP) līdz šim CVK nav bijusi pārstāvēta. "Taču mums ir vairāki piemēroti kandidāti ar atbilstošu pieredzi, izglītību un labu motivāciju," stāstīja ZRP līderis Valdis Zatlers. Kandidātu vārdus pirms galīgā lēmuma viņš nevēloties atklāt. Zatlers arī neslēpa, ka ZRP cer uz CVK atbalstu partijas rosinātajām reformām – vēlētāju reģistra ieviešanai un vēlēšanu apgabalu skaita pārskatīšanai.

Nacionālā apvienība "VL"/"TB"/LNNK darbam CVK nolēmusi virzīt savu līdzšinējo pārstāvi Ritvaru Eglāju.

Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcija turpina atbalstīt savu pašreizējo pārstāvi Dzintru Kusiņu. Bet "Saskaņas centra" ("SC") frakcija esot apkopojusi vairākus iespējamos kandidātus un savu izvēli vēl tikai veiks. No pašreizējiem "SC" pārstāvjiem interesi turpināt darbu komisijā izteicis Raimonds Olehno.

Augstāko tiesu CVK pašlaik pārstāv Pēteris Dzalbe.

LPS un "Olšteina sešnieks" par saviem kandidātiem vēl domāšot.

Visas valdošās frakcijas pauda atbalstu arī Arņa Cimdara palikšanai CVK vadītāja amatā. Tostarp arī "Vienotība", kas savulaik izteicās par viņa iespējamo nomaiņu.

Algu par darbu CVK saņem tikai komisijas priekšsēdētājs, viņa vietnieks un sekretārs. Pārējie komisijas locekļi saņem samaksu tikai par sēžu apmeklēšanu. Piemēram, decembrī CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars atalgojumā saņēma 1009 latus, viņa vietnieks Raimonds Olehno un komisijas sekretārs – katrs aptuveni 840 latus. Pārējie komisijas locekļi saņēma aptuveni 20 latus.

Saeimā pārstāvētajām partijām līdz 6. februārim jānosauc savi Centrālās vēlēšanu komisijas locekļu amata kandidāti, bet vairākas frakcijas jau tagad par tiem ir nolēmušas.