Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons apliecināja, ka Latvijas Konsulārais dienests apzinājis lielāko daļu Ankarā esošo valstspiederīgo un neviens no viņiem teroraktā nav cietis.

Latvijas amatpersonas - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kā arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) - asi nosodījušas terora aktu, kā arī paudušas visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus sprādzienā cietušo ģimenēm un viņu tuviniekiem, novēlot ātrāku izveseļošanos ievainotajiem.

Jau ziņots, ka svētdienas vakarā Turcijas galvaspilsētā Ankarā viena vai divu teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā gājuši bojā 34 cilvēki, bet vēl 125 ievainoti, šorīt paziņoja Turcijas amatpersonas.

Sprādziens notika autobusu pieturā pie Kizilaja laukuma, un tajā izdega autobusi un tika nodarīti postījumi tuvākajiem veikaliem.

Amatpersonas sacīja, ka eksplodējusi ar sprāgstvielām piekrauta vieglā automašīna, kuru vadīja viens vai divi teroristi pašnāvnieki, ar to ietriecoties autobusā.

Šis ir trešais terorakts Ankarā piecu mēnešu laikā un ir noticis rajonā netālu no premjerministra biroja, parlamenta un ārvalstu vēstniecībām. ASV vēstniecība piektdien bija brīdinājusi par iespējama terorakta plānu Ankaras centrā, iesakot ASV pilsoņiem izvairīties no šī rajona.

Neviens grupējums vēl nav uzņēmies atbildību par šo teroraktu, bet premjerministrs Ahmets Davutolu paziņoja, ka izmeklētāji seko solīdiem pavedieniem.