Foto: PantherMedia/Scanpix

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" Vasaras saulgriežu laikā pēc palīdzības vērsušies daudzi līgotāji un mediķi dažādos diennakts laikos noņēmuši piesūkušās ērces 65 cilvēkiem, informē mediķi.

Kopumā laboratoriskai pārbaudei līgotāji nodevuši 79 ērces, lai pārliecinātos, vai kukainis nav inficēts ar ērču encefalīta vīrusu.

Kopš ērču aktivitātes sezonas sākuma (pirmā cilvēkam piesūkusies ērce noņemta 8.martā) Uzņemšanas nodaļā noņemtas ērces 653 pacientiem, uz laboratorisko pārbaudi nosūtītas 1108 ērces. Diemžēl katra ceturtā no 100 pārbaudītajām ērcēm ir bijusi inficēta, norāda mediķi.

Ērces piesūkšanās nes līdzi bažas par divu nopietnu slimību risku - ērču encefalītu un Laimas slimību. Ja pret ērču encefalītu labākā aizsardzība ir savlaicīga vakcinēšanās, tad pret Laimas slimību potes nav. No tās sevi varam pasargāt ar piemērotu apģērbu un līdzekļiem ērču atvairīšanai, norāda infektologi.

Ja ērce tomēr ir piesūkusies, gan vakcinētam, gan nevakcinētam cilvēkam pēc tās noņemšanas rūpīgi jāseko līdzi ādas izmaiņām koduma vietā, kā arī jāvēro sava pašsajūta.

Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse atgādina, ka Latvijas Infektoloģijas centra Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas mediķi palīdzību akūtu infekcijas slimību pacientiem sniedz visu diennakti. Šeit var noņemt piesūkušās ērces, kā arī nodot tās laboratoriskai pārbaudei, lai pārliecinātos, vai tā nav inficēta ar ērču encefalīta vīrusu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!