Foto: F64
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki biroja vadītājam Normundam Vilnītim pārmet operatīvās informācijas nopludināšanu un vienpersonisku pārbaužu izbeigšanu, liecina portāla "Pietiek.com" sestdien publicētie dokumenti.

Portāls publiskojis KNAB vadītāju Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ("Vienotība") un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram iesniegto ziņojumu par biroja priekšnieka Vilnīša 76 pārkāpumiem. Vairāki no tajā minētajiem faktiem, tostarp par operatīvās informācijas nopludināšanu, pelnījuši, lai prokuratūra kā KNAB pārraudzības iestāde tos izmeklētu, un kopumā dokuments liecina - iespējams, premjeram kā KNAB pārraugam būtu pamats rosināt Saeimu lemt par Vilnīša atstādināšanu, raksta portāls.

KNAB vadītāju iesniegumā starp 76 punktiem minēta virkne arī tādu faktu un Vilnīša pārkāpumu, kuri prasītu nopietnu izmeklēšanu un kuri var kalpot par pamatu tam, lai premjers aicinātu Saeimu lemt par Vilnīša atbilstību amatam.

Starp iesniegumā minētajiem ir gan fakti par to, ka Vilnītis un ar viņa "svētību" pieņemtie KNAB darbinieki, iespējams, nopludina operatīvo informāciju, kas ir būtiski ietekmējusi izmeklēšanu, vēl vairāk, iespējams, pat izjaukusi kādu KNAB sāktu kriminālprocesu.

Tāpat KNAB vadītāju iesniegumā norādīts būtisks fakts, kas ļauj secināt, ka Vilnītis, izmantojot savas pilnvaras, bez saskaņošanas ar izmeklētājiem izbeidzis pārbaudes par augstām amatpersonām, to vidū ar iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci ("Vienotība") un CSSD priekšnieku Andri Lukstiņu saistītās administratīvās pārbaudes lietās, ziņo "Pietiek.com".

Portāls norāda, ka kopumā vērtējot KNAB vadības iesniegumu pret Vilnīti, neoficiāli izskan, ka pamats rosināt Saeimu lemt par Vilnīša atstādināšanu ir vairāk nekā pietiekams, jo uzskaitītie pārkāpumi nav tikai formāli. Taču galvenais esot jautājums, vai politiķiem tam pietiks gribas un vai KNAB priekšnieka lieta netiks "sakārtota" Saeimas partiju kuluāru sarunās, lai tas būtu izdevīgi politiskajai varai, nevis KNAB turpmākajai pastāvēšanai.

Tāpat neoficiāli izskanot norādes, ka liels jautājums ir, vai ģenerālprokuroram Kalnmeieram, ņemot vērā viņa apstiprināšanas aizkulises un Saeimas kuluāros jau vasarā izskanējušās norādes par viņam izteikto apsūdzētā Ventspils mēra, ZZS "krusttēva" Aivara Lemberga atbalstu, būs drosme sākt rosināt nopietnu izmeklēšanu par Vilnīti un iespējamo operatīvās informācijas nopludināšanu, raksta portāls.

Konflikts KNAB ilgst jau kopš pavasara, un vairākums biroja darbinieku, viņu vidū arī priekšnieka vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks asi kritizē gan Vilnīša darbības stilu, gan viņa iecerētās reformas.

Vilnītis KNAB priekšnieka amatā tika izraudzīts ekspremjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības laikā 2009.gada februārī. Viņš toreiz tika saistīts ar Aināra Šlesera vadītās partijas LPP/LC un ar Lemberga ietekmi saistītās ZZS spēku aizmuguri, atgādina "Pietiek.com".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!