Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertīzes atzinums liecina, ka 32. korpusa kāpņu telpu tehniskais stāvoklis atbilst drošības prasībām un konstrukciju ekspluatācija ir droša cilvēku plūsmai, līdz ar to kāpņu telpās ir atjaunota kustība, apgalvoja PSKUS pārstāvji.

Lai nodrošinātu pacientu, apmeklētāju un darbinieku drošu pārvietošanos pa kāpnēm, slimnīcas Saimniecības daļa turpinās kāpņu nobīžu monitoringu, jo "visaugstāk tiek vērtēta pacientu un darbinieku drošība", uzsver PSKUS valdes locekle Arta Biruma.

Bojājumu novēršanai tiek plānoti remontdarbi, kuru laikā nolemts samazināt cilvēku plūsmu pa 32.korpusa pacientu kāpnēm un divu nedēļu laikā plānota dažu nodaļu pārcelšanu uz citiem korpusiem, piebilda Biruma.

Kā informēja Siliņa, Kardioloģijas centra ambulatorā daļa, kura līdz šim atradās 32. korpusa 2. stāvā, tiks pārcelta uz 38. korpusu, Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centrs pārceļas no 32.korpusa 4. stāva uz 15. korpusa 1. stāvu, bet Neiroloģijas klīnikas Dienas stacionārs pārceļas uz jaunā A korpusa 3. stāvu.

Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertīzes atzinumā ieteikts veikt ēkas būvekspertīzi, informēja slimnīcā.

PSKUS pārstāvji skaidro, ka pēc deformāciju konstatēšanas kāpņu telpas konstrukcijās situācijas novērtēšanai un risku apzināšanai nekavējoties tika izsaukts Būvniecības valsts kontroles birojs, pieaicinot klāt neatkarīgos ekspertus. Saskaņā ar biroja lēmumu, tika nolemts veikt operatīvās konstrukciju pārvietojumu pārbaudes un kontroli turpmākās rīcības noteikšanai. Veikto pārbaužu laikā netika konstatētas būvniecības marķējumu izmaiņas, savukārt saņemtajā ekspertīzes atzinumā ir teikts, ka kāpņu izmantošana ir atļauta.

Jau vēstīts, ka trešdien slimnīcas Saimniecības daļa, veicot kontroles apgaitu teritorijā, konstatēja 32. korpusa ēkas kāpņu telpas konstrukcijās pārvietojumu deformācijas, tāpēc slēdza korpusa centrālās kāpnes.