Pēc panākuma ASV komanda nodrošināja sev dalību sacensību nākamajā kārtā.

Rezultātu ASV atklāja jau pirmajā minūtē - Latvijas vārtsargu Sergeju Naumovu pārspēja Džo Sako. Otrajā minūtē ASV hokejisti atkal izveidoja bīstamu momentu pie Latvijas vārtiem, tomēr veiksmīgi nospēlēja Naumovs. Ceturtajā minūtē ASV vienība pārkāpa noteikumus pret Aleksandru Macijevski un Latvija ieguva skaitlisko vairākumu.

Vairākumā Latvijas hokejisti darbojās pārliecinoši, divas reizes spēcīgus metienus pa ASV vārtiem izdarīja Atvars Tribuncovs, tomēr panākumu gūt neizdevās.

Pirmā perioda turpinājumā nevienai komandai ievērojams pārsvars nebija, bet 14.minūtē Naumovs tika pārspēts otro reizi - precīzs metiens izdevās Derekam Plāntam. Vēl pēc piecām minūtēm pretuzbrukumā Sako guva savus otros vārtus - un pēc pirmās trešdaļas rezultāts ir 3:0 ASV labā.

Arī otrā perioda sākumā vairākas bīstamas reizes uzbruka ASV hokejisti, trešajā minūtē noraidījumu nopelnīja Vjačeslavs Fanduļs, tomēr labi aizsardzībā nospēlēja Latvijas izlase un amerikāņiem neizdevās palielināt rezultāta starpību.

Trešdaļas turpinājumā joprojām pārliecinoši darbojās ASV hokejisti, tomēr panākumu izdevās gūt Latvijai. Lieliski individuāli nospēlēja Aleksandrs Ņiživijs, 12.minūtē panākot 1:3.

Perioda izskaņā veiksmīgi nospēlēja Latvijas vienība. 18.minūtē, spēlējot mazākumā, labi nospēlēja Aleksandrs Beļavskis un Sergejs Žoltoks, izveidojot pretuzbrukumu. Vēl pēc minūtes Latvija jau ieguva skaitlisko pārsvaru, tomēr to realizēt neizdevās, un pēc otrā perioda Latvija zaudē ar 1:3.

Pēdējā perioda sākumā aktīvāk darbojās Latvijas hokejisti un ceturtajā minūtē pēc Sergeja Žoltoka piespēles Grigorijs Panteļejevs guva vārtus, panākto 2:3. Latvijas hokejisti pēc gūtajiem vārtiem ieguva iniciatīvu, vairākas reizes bija labas izdevības izlīdzināt rezultātu, un ASV izlase šajā brīdī pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu

Līdz perioda beigām Latvijas hokejistiem bija pārsvars, tomēr panākumu gūt neizdevās. Pēdējā minūtē pret sesto laukuma spēlētāju tika nomainīts Naumovs, tomēr ASV spēja nosargāt pārsvaru un izcīnīja otro uzvaru ar 3:2.

Sarūgtinātie Latvijas fani pamet Karlstādes hokeja halli

Pēc mača pirmā perioda daļa Latvijas fanu pameta hokeja halli, lai turpinātu spēli skatīties netālu esošajā teltī pie alus glāzes, tādējādi paužot sarūgtinājumu par vājo Latvijas komandas sniegumu.

Fani gan "atdzīvojās" pēc pirmajiem Latvijas izlases gūtajiem vārtiem 2.periodā.