Spānijas vīriešu basketbola izlase Vācijā notiekošā B apakšgrupas turnīrā ceturtdien ar 77:76 (18:20, 23:18, 19:10, 17:28) uzveica mājiniekus, tādejādi pirmā posma saimniekus atstājot bez izslēgšanas spēlēm.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās šodien bija Serhio Rodrigess, kurš guva 19 punktus, bet ar 16 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Po Gasols. Savukārt mājiniekiem rezultatīvākais bija Deniss Šrēders, kurš guva 26 punktus, savāca sešas bumbas zem groziem un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles.

Pirmajā puslaikā cīņa aizritēja līdzīgi, nevienai no izlasēm neiekrājot vairāk kā sešu punktu pārsvaru. Arī otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, tomēr Spānija pamazām palielināja savu pārsvaru, kas trīs minūtes līdz trešā ceturkšņa beigām sasniedza desmit punktus (56:46).

Ceturto ceturtdaļu spāņi jau iesāka ar 12 punktu handikapu (60:48), bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām vācieši pietuvojās līdz četru punktu deficītam (66:70). Tāpat četri punkti komandas šķīra, kad minūti līdz finālsvilpei Dirks Novickis iemeta tālmetienu (69:73), bet 22 sekundes līdz beigām "trejaci" jau iemeta Maodo Lo (72:73).

Turpinājumā pēc diviem precīziem soda metieniem spāņi panāca trīs punktu atstatumu (75:72), bet ar to pašu otrā laukuma galā atbildēja Šrēders (74:75). Astoņas sekundes līdz beigām no soda metienu līnijas precīzs bija spānis Serhio Lulls (77:74), bet piecas sekundes vēlāk Šrēders ieguva tiesības izpildīt trīs soda metienus. Pirmie divi no tiem bija precīzi (76:77), bet trešajā - mača likteni izšķirošajā - metienā Šrēdērs bija neprecīzs, nepanākot papildlaiku, kurā vācieši varētu vēl cīnīties par izslēgšanas spēļu sasniegšanu.

"Eurobasket 2015" grupu turnīra kopvērtējums
"Eurobasket 2015" spēļu kalendārs/rezultāti

$duelID=119;$eventID=7;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Savukārt savu pirmo panākumu Eiropas čempionātā izcīnīja Krievija, kas A apakšgrupas vājāko grupu duelī Francijā ar 81:61 (12:22, 19:9, 24:19, 26:11) pieveica Bosniju un Hercegovinu.

Krievijas izlasē šajā cīņā ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Andrejs Zubkova, kuram ar 15 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām piebalsoja Andrejs Voroncevičs. Savukārt bosniešiem kārtējo maču labu sniegumu demonstrēja Andrija Stipanovičs, kurš guva 22 punktus, savāca sešas bumbas zem groziem un izprovocēja sešus pārkāpumus.

Savukārt C apakšgrupā Horvātijā, kur spēlē potenciālās Latvijas izlases pretinieces, Gruzija ar 71:58 (14:13, 11:15, 22:16, 24:14) uzveica mājiniekus.

Gruzijas izlasē ar 12 punktiem šajā mačā izcēlās Viktors Sanikidze, Duda Sanadze un Zaza Pažulija, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr mājinieku rindās rezultatīvākais bija Luka Zoričs, kurš guva 16 punktus.