Ceturto uzvaru četrās 2013.gada Eiropas basketbola čempionāta spēlēs svētdien izcīnīja Itālijas izlase, kamēr Francijas sportisti tika pie trešā panākuma.

Itālijas izlase D grupas spēlē ar rezultātu 81:77 (16:16, 20:22, 27:18, 18:16) pārspēja Grieķijas valstsvienību, kas ļauj itāļiem iekļūt turnīra nākamajā kārtā.

Uzvarētājiem 23 punktus sameta Marko Belinelli, 19 punktus pievienoja Luidži Datomē, bet 16 punktus guva Alesandro Gentile. Grieķijas izlasē 16 punktus guva Nikoss Ziziss, 12 punktus guva Stratoss Perperoglu, bet pa 11 punktiem sameta Kostass Papanikolau un Jannis Borusiss.

Jau no mača pirmajām minūtēm komandas spēkojās līdzīgi, un iniciatīvu līdz pirmā puslaika beigām neviena komanda tā arī neieguva. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija 38:36 Grieķijas izlases labā. Trešajā ceturtdaļā itāļi lēnām sāka atrauties no pretiniekiem, iekrājot desmit punktu pārsvaru (61:51), taču trīs punktus izdevās grieķiem atspēlēt. Pēdējā Grieķija pietuvojās līdz viena punkta deficītam, tomēr vadību atgūt neizdevās un Itālija nosargāja uzvaru.

Visu grupu kopvērtējums
Pilns spēļu kalendārs

$d_id=45; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Citā spēlē Francija ar rezultātu 77:71 (14:16, 21:20, 16:15, 26:20) apspēlēja Ukrainas basketbolistus. Ukrainai tas bija pirmais zaudējums turnīrā.

Tonijs Pārkers Francijas izlasei palīdzēja ar 28 gūtajiem punktiem, 15 punktus guva Boriss Diavs, bet Mikaels Želabale izcēlās ar 10 punktiem. Ukrainas izlasē Jūdžins Džeters guva 20 punktus, bet Sergijs Gladirs un Oleksandrs Lipovijs pievienoja pa deviņiem punktiem.

Ukraina spēli sāka ar 7:0 izrāvienu, taču Francija prata atgūties un ceturtdaļu noslēgt ar divu punktu deficītu (14:16). Otrajā ceturtdaļā cīņas ritējums īsti nemainījās, rezultāts bija līdzīgs un pēc 120 nospētām minūtēm ukraiņi bija vadībā ar 36:35. Francijai spēles gaitu lauzt īsti neizdevās arī trešajā ceturtdaļā, bet pēdējā desmitminūtē Francijai izdevās iegūt nelielu pārsvaru un nosargāt to līdz spēles beigām.

Vēl Čehijas izlase C grupā ar 95:79 (26:15, 28:20, 21:19, 20:25) pārspēja Gruziju, izcīnot otro panākumu.

Jans Veselijs uzvarētājiem guva 27 punktus un iekrāja desmit atlekušās bumbas, bet Tomašs Satoranskis guva 20 punktus. 11 un 10 punkti attiecīgi Davidam Jelinekam un Pāvelam Pumprlam. Savukārt Gruzijai pa 20 punktiem guva Georgs Cincadze un Manučars Markošvilli, kamēr Giorgi Šermadini pievienoja 18 punktus.