Viens no Latvijas labākajiem futbolistiem Aleksandrs Cauņa sestdien jau otro reizi karjerā palīdzēja Maskavas CSKA komandai izcīnīt Krievijas kausu.

Finālmačā CSKA, kas šogad kļuva arī par valsts čempionvienību, pamatlaikā un papildlaikā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Mahačkalas "Anži" komandu, bet pēcspēles sitienu sērijā bija pārāka ar 4:3.

Rezultātu astotajā minūtē atklāja CSKA futbolists Ahmeds Musa, bet izlīdzinājumu 74.minūtē ar teicamu tālsitienu panāca Lasans Diarā.

Kopš pamatlaika beigām CSKA komanda cīnījās mazākumā, kad noraidīts tika Pontuss Vernblūms, tomēr Maskavas klubs noturēja neizšķirtu un triumfēja pēcspēles sitienos, kaut šeit tieši Musa savā mēģinājumā kļūdījās. Izšķirošo sitienu realizēja Seidū Dumbija.

Cauņa laukumā izgāja 67.minūtē, kad CSKA vēl atradās vadībā. Tomēr arī Latvijas pussargs izveidoja vairākus labus vārtu gūšanas momentus.

Iepriekš Cauņa Krievijas kausu futbolā bija ieguvis arī 2011.gadā. Savukārt CSKA komanda Krievijas kausu ieguva septīto reizi vēsturē.

Krievijas čempionātā CSKA komanda šosezon pārtrauca Sanktpēterburgas "Zeņit" vienības divu gadu dominanci. Zelta medaļas Maskavas komanda izcīnīja pirmo reizi kopš 2006.gada. "Anži" šosezon Krievijas čempionātu noslēdza trešajā vietā.

Triumfs Krievijas čempionātā nodrošināja CSKA komandai automātisku vietu nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Cauņa šosezon devās laukumā 25 premjerlīgas spēlēs, gūstot trīs vārtus.

Iepriekš par Krievijas čempioniem kļuvuši arī divi citi Latvijas futbolisti - Andrejs Štolcers un Juris Laizāns.