Foto: F64

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. marta pulksten 6.30 līdz 8. marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 47 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, tajā skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi, portāls "Delfi" uzzināja.

Pulksten 22.27 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Mores ielu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1 kvadrātmetru platībā. No dzīvokļa tika evakuēts viens cilvēks. Pulksten 23.57 degšana likvidēta.

Pulksten 19.28 saņemts izsaukums uz Jelgavas ielu Rīgā, kur dega divstāvu neapsaimniekota koka ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas pirmais stāvs 40 kvadrātmetru platībā, otrais stāvs 40 kvadrātmetru platībā un bēniņi 40 kvadrātmetru platībā. Kopējā degšanas platībā 120 kvadrātmetru. Ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš notikumā cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 00.06 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Pulksten 12.15 VUGD saņēma izsaukumu uz 13. janvāra ielu Rīgā, kur četrstāvu administratīvajai ēkai dega jumta karnīze un otrā stāva palodze 15 kvadrātmetru platībā. No ēkas evakuēti deviņi cilvēki un suns. Pulksten 14.33 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikumā noslēdza.

Kopumā Latvijā dzēsti jau 30 kūlas ugunsgrēki. Aizvadītajā diennaktī dzēsti divi kūlas ugunsgrēki:

  • Dunduru ielā Daugavpilī dega kūla 1,2 hektāru platībā un zaru kaudze 20 kvadrātmetru platībā;

  • Rēzeknes novada Bērzgales pagastā kūla dega 20 kvadrātmetru platībā.

Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama. Liesmas strauji izplatās, izraisot ugunsgrēkus, kas var skart ne tikai īpašumu, bet nodarīt arī būtisku kaitējumu apkārtējai videi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega dārza mājiņa, sodrēji ēkas dūmvadā, divas vieglās automašīnas, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, grīda, ūdens sūkņa dzinējs un sadzīves mantas, būvgruži un septiņos gadījumos atkritumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!