Foto: DELFI

Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors, sastādot prokurora priekšrakstu par sodu, pabeidzis kriminālprocesu pret kādu vīrieti par agresīvu vēršanos pret "Riga Pride 2023" apmeklētājiem, sodot viņu ar sabiedrisko darbu uz 200 stundām, portāls "Delfi" noskaidroja Ģenerālprokuratūrā.

Atbilstoši apsūdzībai pērn 3. jūnijā vīrietis uz ielas pamanīja divus "Riga Pride 2023" pasākuma apmeklētājus, kas devās prom no pasākuma vietas Vērmanes dārzā, Rīgā. Izjūtot nepatiku pret netradicionālās seksuālās orientācijas pārstāvjiem, kuri pieder lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienai, un uzskatot, ka abi gājēji ir homoseksuāļi, apsūdzētais vienam no viņiem norāva no galvas ziedu vainagu, pēc kā sāka abus grūstīt, krieviski lamājoties un izsakot aizvainojošus homofobiskus izteicienus pret šīm personām un homoseksuāļiem kopumā. Saistībā ar vīrieša agresīvo uzvedību tika izsaukta policija, taču vīrietis turpināja izteikt homofobiskus izteikumus arī pēc policijas ierašanās.

Minēto sodu vīrietim nāksies izciest no darba brīvajā laikā, bez atlīdzības veicot sabiedriski derīgu darbu pie Valsts probācijas dienesta noteiktā darba devēja. Sabiedriskā darba nepildīšanas gadījumā neizciestā soda daļa tiek aizstāsta ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, neizciestās četras sabiedriskā darba stundas rēķinot kā vienu brīvības atņemšanas dienu.

Prokuratūra norāda, ka par darbībām, kas vērstas uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ, tai skaitā seksuālās orientācijas, ja ar to radīts būtisks kaitējums vai ja tās saistītas ar vardarbību vai draudiem, ir paredzēta kriminālatbildība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!