Foto: DELFI

Pērnā gada decembrī, krītot ledum no nenotīrīta nama jumta Rīgā, Latgales priekšpilsētā, dzīvību zaudēja kāds vīrietis. Valsts policija sāka kriminālprocesu un 8. martā lūdza prokuratūru šajā lietā sākt kriminālvajāšanu pret vienu personu par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības, portāls "Delfi" uzzināja policijā.

2023. gada 13. decembrī Rīgā, Latgales priekšpilsētā, krītot ledum no daudzdzīvokļu mājas, ievainojumus guva un mira 1941. gadā dzimis vīrietis, atgādina policijā.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldē sākotnēji tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas, bet izmeklēšanas laikā tas tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 123. panta pirmās daļas – par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs.

Par aizdomās turēto tika atzīta viena persona, kas bija pārkāpusi Rīgas Domes saistošo noteikumu nr. 146 (Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi) 3. punktu un 12.1.3. punktu.

Proti, kā atbildīgā persona nebija nodrošinājusi sniega un ledus notīrīšanu no būves jumta un lāsteku nolaušanu, lai nepieļautu to krišanu no jumta.

Šā gada 8. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas kriminālprocesu nosūtīja Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Aizdomās turētajai personai piemērots drošības līdzeklis – dzīvesvietas maiņas paziņošana.

Valsts policijā atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!