Фото: Kadrs no video

Pagājušonedēļ Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, kāds vīrietis, kura seju klāja maska, norāva pie ēkas izkārtu Ukrainas karogu, kamēr cita persona notiekošo filmēja. Valsts policija (VP) noskaidroja iespējamos vainīgos vīriešus un viņus aizturēja, pēc kā veica vairākas kratīšanas. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par darbībām, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, portālu "Delfi" informēja VP.

Piektdien, 5. aprīlī, Valsts policija saņēma izsaukumu no aculiecinieka uz Krišjāņa Barona ielu, kur kāds vīrietis rāva nost pie ēkas izkārtu Ukrainas karogu, kamēr otrs vīrietis viņu filmēja. Pēc notikušā viņi notikuma vietu uzreiz pameta, savukārt VP uzsāka izmeklēšanu.

Policisti noskaidroja abus iespējamos vainīgos vīriešus un otrdien, 9. aprīlī, viņus aizturēja. Aizturētie iepriekš nav sodīti, piebilst policijā.

Veicot kratīšanas personām piekritīgajās adresēs, policisti atrada sejas masku, kas, iespējams, izmantota šī nozieguma izdarīšanā, rāciju, kā arī dažādus priekšmetus ar komunistiskā režīma un Krievijas valsti slavinošu nozīmi.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 78. panta pirmās daļas un 185. panta pirmās daļas – par darbībām, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, kā arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu.

Par smagāko no šiem noziegumiem, proti, par darbībām, kas vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Ceturtdien, 11. aprīlī, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizdomās turētajiem.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka sociālajā medijā "Tiktok" publicēts video, kurā redzams, kā vīrietis ar sejas aizsegu norauj Ukrainas karogu no ēkas Krišjāņa Barona ielā Rīgā. Video sociālajā medijā šobrīd vairs nav pieejams.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !