Foto: Valsts policija

Šonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi, piesaistot pretterorisma vienību "Omega" un Speciālo uzdevumu bataljonu, Rīgā un Berģos aizturēja kopumā četras ar narkotiku apriti saistītas personas, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Šie noziedznieki jau ilgstoši bija izmantojuši konspirāciju, lai slēptu savas darbības. Kratīšanu laikā personām piekritīgajās adresēs tika atsavināts kokaīns, marihuāna, halucinogēnās sēnes un amfetamīns, kā arī 27 830 eiro, kas, visticamāk, iegūti noziedzīgā ceļā, un vairākas automašīnas.

Saņemot informāciju no iedzīvotājiem un veicot operatīvo darbību kompleksu, Valsts policijas likumsargi nāca pa pēdām narkodīleru grupai. Šie dīleri rīdziniekiem tirgoja lielākoties kokaīnu un marihuānu, taču, ja bija pieprasījums, arī amfetamīnu un halucinogēnās sēnes.

Policijā papildina, ka aizturēšanas nenotika bez starpgadījumiem.

Viens no aizdomās turētajiem Rīgā, Brīvības ielā, braucot ar automašīnu "Audi Q7", taranēja policijas dienesta auto. Savukārt cits aizdomās turētais, kurš aizturēšanas brīdī atradās automašīnā BMW X3, nevēra vaļā automašīnu, tāpēc likumsargiem nācās izsist automašīnas stiklus, lai vīrieti aizturētu.

Aizturētie ir dzimuši 1968., 1992., 1995. un 2000. gadā, un neviens no viņiem iepriekš nav sodīts.

Kopumā veiktas 11 kratīšanas aizturētajām personām piekritīgajās adresēs un automašīnās atsavināti 470 grami amfetamīna, 260 grami kokaīna, 230 grami marihuānas un 100 grami halucinogēno sēņu.

Tāpat atsavināta skaidra nauda – 27 830 eiro, kas, iespējams, iegūta noziedzīgā ceļā, kā arī četras automašīnas – trīs "BMW" markas automašīnas (tajā skaitā 2021. gada izlaiduma "BMW M4 Competition", 2021. gada izlaiduma "BMW 520 XDRIVE" un 2021. gada "BMW X3"), kā arī viena "AUDI" automašīna.

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas nodarbojās ar narkotisko un psihotropo vielu realizēšanu, izmantojot slēpņu sistēmu, un "Telegram" kanālā viņiem bija izveidojies klientu loks.

Arī saziņa ar klientiem lielākoties notika šajā lietotnē.

Policija ir noskaidrojusi vēl divas personas, kas, iespējams, saistītas ar šo noziegumu, un tās ir izsludinātas meklēšanā.

Šā gada 10. aprīlī minētās personas tika atzītas par aizdomas turētajām, divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, vēl divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!