Foto: LETA

Šī gada 13. maijā Valsts drošības dienests (VDD) aizturēja divas personas aizdomās par neizpaužamu ziņu vākšanu nolūkā tās nodot Krievijas specdienestiem. Viena no šīm personām ir par spiegošanu Krievijas labā jau iepriekš apsūdzētais Sergejs Sidorovs, portāls "Delfi" uzzināja VDD.

Tāpat "Delfi" zināms, ka otra aizturētā ir uz Krieviju aizbēgušā jaunieša Aleksandra Dubjago māte – Svetlana.

Jāatgādina, ka Alekandrs Dubjago bija jaunietis, pret kuru tika sākts un izbeigts kriminālprocess saistībā ar to, ka viņš 2022. gada 10. maijā pastaigājās gar pieminekli Pārdaugavā, vicinot Krievijas karogu.

Kriminālprocess pret personām tika sākts šā gada 2. maijā saskaņā ar Krimināllikuma 85. panta pirmo daļu, proti, par neizpaužamu ziņu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalstij vai ārvalstu organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību. Kriminālprocesa ietvaros VDD ir veicis kriminālprocesuālās darbības vairākos objektos Rīgā un tās apkaimē.

Kā liecina VDD izmeklēšanas laikā iegūtā informācija, personas nelikumīgi vāca un Krievijas specdienestiem nodeva neizpaužamas ziņas par citām personām, kuras Latvijā tiek turētas aizdomās par spiegošanu un kurām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Šā gada 15. maijā abām aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. Patlaban VDD turpina izmeklēšanu un sniegs papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!