Fоtо: LETA

Pirmdien, 20. maijā, par nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu pārvadāšanu aizturēti divi Gruzijas pilsoņi, portāls "Delfi" uzzināja Valsts robežsardzē.

Robežsargi Augšdaugavas novadā apturēja kādu "Ford Transit Conect" markas automašīnu, ko vadīja Gruzijas pilsonis. Dokumentu pārbaudes laikā konstatēts, ka automašīnas salonā atrodas 15 aziātiskas izcelsmes personas bez ceļošanas dokumentiem, kā arī derīgām vīzām un uzturēšanās atļaujām.

Pēc neilga brīža, veicot izmeklēšanas darbības, Augšdaugavas novadā uz aizdomu pamata par atbalsta sniegšanu migrantiem aizturēts vēl viens Gruzijas pilsonis, kurš pārvietojās ar "Hyundai" markas automašīnu.

Pret Gruzijas pilsoņiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 285.1. panta trešās daļas par apzinātu personas nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Par minētajām darbībām personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem.

Trešo valstu pilsoņi atturēti no nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas saskaņā ar 2024. gada 12. marta Ministru kabineta rīkojumu Nr.184 "Par pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanu".

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !