Фото: Mārtiņš Purviņš, DELFI

Zemgales rajona tiesa, izskatot krimināllietu kāda vīrieša apsūdzībā par izteiktiem draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus Jēkabpils novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniecei un Iekšlietu ministrijas amatpersonai, piemēroja viņam prokurores prasīto sodu – brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 20 dienām, portāls "Delfi" uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

Spriedums netika pārsūdzēts un ir stājies likumīgā spēkā.

Saskaņā ar spriedumu notiesātais pērnā gada vasarā ieradās Sociālā dienesta telpās Jēkabpils novadā un darbiniecei pieprasīja aizpildīt viņa ienākumu deklarāciju.

Saņēmis darbinieces atteikumu un norādījumu uzgaidīt apmeklētāju rindā, notiesātais sāka izteikt viņai draudus, ko cietusī uztvēra kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai, pamatoti baidījās, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Notiesātais vēl vairākas reizes ieradās Sociālā dienesta telpās Jēkabpils novadā un turpināja izteikt draudus cietušajai.

Turklāt notiesātais vīrietis arī zvanīja cietušajai, turpinot viņai draudēt. Cietušajai bija pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti.

Tāpat notiesātais zvanīja arī kādai Iekšlietu ministrijas amatpersonai un izteica draudus viņu nogalināt. Zinot notiesātā vīrieša personību un viņa neprognozējamo uzvedību, amatpersona šos draudus uztvēra kā reālu apdraudējumu savai dzīvībai un veselībai, baidoties, ka draudi var tikt izpildīti.

Austrumzemgales prokuratūras prokurore ir gandarīta par to, ka tiesas asi reaģē uz uzbrukumiem, kas vērsti pret dažādu institūciju darbiniekiem, un šādos gadījumos piemēro reālu brīvības atņemšanas sodu.

"Cilvēkiem ir jāsaprot, ka institūciju darbinieki veic darba pienākumus atbilstoši likuma prasībām, draudi neatrisinās paša cilvēka iekšējās un sadzīves problēmas," uzsver prokurore.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !