Foto: LETA

Naktī uz svētdienu, 2. jūniju, īsi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Videonovērošanas centra darbinieki videonovērošanas kamerās Vecrīgā pamanīja divus vīriešus, no kuriem viens rokā nesa Ukrainas karogu, kuru pēc maza brīža pārmeta pāri žogam, informēja policijā.

Abi vīrieši notikuma vietu uzreiz pameta. Informācija tika nodota pašvaldības policijas ekipāžai, kas naktī patrulēja Vecrīgas apkārtnē.

Jau pēc dažām minūtēm likumsargi aprakstam līdzīgas personas sastapa pie Rīgas pils. Veicot personu datu pārbaudi, noskaidrots, ka vīrieši ir Lielbritānijas pilsoņi, kas Vecrīgā iepriekš lietojuši alkoholiskos dzērienus. Personas sākotnēji stāstīja, ka karogu atradušas uz ielas zemē. Personām tika izskaidrota iespējamā pārkāpuma būtība un atbildība, pēc kā abi tika nogādāti līdz vietai, kur tika izmests karogs.

Likumsargi apsekoja tuvāko apkārtni un noskaidroja, ka karogs ticis nolauzts no nama fasādes Aspazijas bulvārī. Personas tika aizturētas un vēlāk nodotas Valsts policijas darbiniekiem turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!