Foto: Shutterstock

No ceturtdienas, 4. jūlija, stājas spēkā vairāki būtiski grozījumi krimināllikumā, kas skar gan auto vadīšanu alkohola vai narkotisko vielu ietekmē, gan vardabību pret tuvinieku, "Delfi" informē prokuratūrā.

Par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē vai par atteikšanos no alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes vai ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu, vainīgā persona šobrīd tiks sodīta tikai ar brīvības atņemšanas saistītu sodu. Iepriekš par šādu pārkāpumu bija iespējams arī sabiedriskais darbs un naudas sods.

Tāpat likums papildināts ar jaunu 174.1 pantu "Cietsirdība un vardarbība pret tuvinieku", kurā paredzēta kriminālatbildība par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar tuvinieku, kā rezultātā tuviniekam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi vai psihiskas ciešanas.

Līdz šim šādi nodarījumi tika skatīti Administratīvā procesa kārtībā. Krimināllikuma sankcija paredz, ka par šādu noziedzīgu nodarījumu vainīgā persona tiks sodīta ar brīvības atņemšanu saistītu sodu.

Par tuvinieku likuma izpratnē uzskatāma persona, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir pirmajā vai otrajā radniecības pakāpē, vai pret laulāto vai bijušo laulāto, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājs ir vai ir bijis pastāvīgās intīmās attiecībās, vai pret personu, ar kuru noziedzīgā nodarījuma izdarītājam ir kopīga (nedalīta) saimniecība.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!