Foto: VID
Policija Rīgā, Juglā atklāja nelegālu cigarešu ražotni, kurā atrastas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas, liels daudzums tabakas un citas cigarešu izgatavošanai nepieciešamās izejvielas, portālu "Delfi" informēja policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Februāra beigās Kriminālpolicijai radās aizdomas, ka Rīgā, vienā no Juglas dzīvojamām mājām varētu atrasties nelegāla cigarešu ražotne.

Policisti, apmeklējot šo privātmāju, atrada un atsavināja nedaudz vairāk nekā divas pilnas koka kastes ar jau gatavām cigaretēm, vienu kartona kasti ar baltas krāsas cigarešu filtriem, septiņus maisus un vienu kartona kasti ar tabakai līdzīgu vielu, kā arī ražošanas iekārtu, kas domāta cigarešu izgatavošanai.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess "par muitošanai pakļauto preču, tabakas ražošanas iekārtas, tabakas un tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamo līdzekļu glabāšanu Latvijas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ko veikusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās un lielā apmērā".

Izmeklēšanā noskaidrots, ka likumpārkāpēji bija sākuši ražot "Jin Ling" markas cigaretes, bet pagaidām nav zināms, vai tās arī tikušas realizētas. Tāpat pagaidām vēl nav zināms, cik ilgi ražotne darbojusies, bet ir aizdomas, ka tās darbības laiks varētu būt bijis aptuveni trīs mēneši.

Juglas dzīvojamajā mājā policija aizturēja piecus vīriešus, no kuriem divi ir 1959. gadā dzimuši Latvijas pilsoņi, kā arī 1970. un 1994.gadā dzimušus Latvijas pilsoņus un 1963. gadā dzimušu Lietuvas pilsoni. Savukārt, turpinot izmeklēšanu, kriminālpolicija aizdomās par nozieguma organizēšanu aizturēja 1971.gadā dzimušu Latvijas pilsoni.

Trīs no aizturētajiem vīriešiem arī agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā, viens no tiem – arī par nelikumīgām darbībām ar akcīzes precēm. Aizdomās turētajam Lietuvas pilsonim tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, pārējiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Pašlaik kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!