Foto: Valsts policija

Imantas pedofils, kuru vaino uzbrukumā četrām mazām meitenēm, varētu būt nepilngadīgs un, iespējams, viņu slēpj paši piederīgie, atsaucoties uz policijas pieņēmumiem, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījuma "Panorāma".

Vērienīgā noziedznieka meklēšana ilgst jau vairākas nedēļas, taču vēl nav izdevies pedofilu noķert. Policija ir pārbaudījusi vairāk kā 100 fotorobotam līdzīgus vīriešus, taču viņi izrādījās ar noziegumiem nesaistīti.

Policija pieļauj, ka meklētais ir nepilngadīgs puisis, kuru pēc vērienīgās policijas informatīvās kampaņas slēpj paša ģimene. Likumsargi aicina tuviniekus pārvarēt vēlmi pasargāt savu tuvinieku un vērsties policijā.

Tikmēr Imantas skolās bērni tiek izglītoti, ko darīt situācijās, ka viņiem uzbrūk, kā arī apkaimē visur ir izlīmēti meklētā fotoroboti.

Jau ziņots, ka jaunietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri.

Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita. Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Visi noziegumi pastrādāti Imantā, tostarp Zentenes un Dammes ielā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!