Foto: LETA

"Mēs neizslēdzam iespēju, ka viņš [Imantas pedofils] jau ir nonācis ieslodzījumā, taču mēs to nevaram pierādīt," ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, gan izvairoties strikti apgalvot, ka policija patiešām notvērusi ļaundari.

„Vai nu viņš jau ir pie mums notverts, vai nu viņš kaut kur slēpjas," sacīja Ķuzis.

Viņš pieļāva, ka Imantas pedofils jau ir starp policijas aizturētajiem. Vaicāts, kā policija plāno pierādīt, ka notverts patiešām Imantā noziegumus pastrādājušais, Ķuzis sacīja, ka policijai ir zināms pietiekami daudz bioloģisko pēdu, kas ir par pamatu pierādīšanai, proti,  tiks veiktas DNS analīzes.

Tomēr Valsts policijas šefs arī izteicās, ka „iespējams, viņš veiksmīgi slēpjas un izvairās no atbildības".

Viņš atzina, ka joprojām Imantā Valsts policija darbojas pastiprinātā režīmā vietās, kur meklētais jau bija redzēts un veicis savas kriminālās darbības.

Jau vēstīts, ka tā dēvētais Imantas pedofils, varētu būt nepilngadīgs un, iespējams, viņu slēpj paši piederīgie, atsaucoties uz policijas pieņēmumiem, iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija.

Vērienīgā noziedznieka meklēšana ilgst jau kopš marta, taču vēl nav izdevies pedofilu noķert.

Jau ziņots, ka jaunietis tiek meklēts par trīs smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā un kopumā uz viņa sirdsapziņas ir četri upuri.

Pēdējais noziegums izdarīts 14.martā ap plkst.15, kad uzbrucējs iegrūda liftā divas mazgadīgas meitenes un veica netiklas darbības.

Visus trīs noziegumus vieno tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Visi upuri ir astoņus līdz desmit gadus vecas meitenes, un policija domā, ka tik mazas meitenes izvēlētas, lai izvairītos no pretdarbības. Vīrietis runā krievu valodā, bet, kā liecina policijas prakse, nevar izslēgt, ka viņa dzimtā valoda ir cita. Policija neizslēdz iespēju, ka vīrietis pats savulaik bijis dzimumnoziedznieku upuris, jo nereti par šādiem noziedzniekiem kļūst seksuāli izmantotie.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!