Foto: Shutterstock

Valsts policija janvāra sākumā aizturēja trīs jaunus vīriešus, kuri mantkārīgos nolūkos nogalināja automašīnas īpašnieku, vēlāk viņa līķi paslēpjot mežā un sadedzinot automašīnu.

Uzsākts kriminālprocess par slepkavību.

Decembra nogalē Siguldas iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda sieviete, kura ziņoja par to, ka pazudis viņas brālis. Sieviete policijai pastāstīja, ka pēdējo reizi viņu redzējusi 25.decembra vakarā Vangažos, bet pēc tam vairākas dienas neviens nebija ne redzējis, ne varējis sazināties ar vīrieti. Policisti uzsāka 1979.gadā dzimušā vīrieša meklēšanu.

Kā žurnālistiem piektdien pastāstīja Valsts policijas Siguldas iecirkņa pārstāvis Jānis Bundziņš, policija nogalinātajam vīrietim piederošo auto bija atradusi jau 26.decembrī - divas dienas pirms tam, kad no vīrieša māsas tika saņemts iesniegums par viņa pazušanu.

3.janvārī policija sāka kriminālprocesu, kā arī Inčukalna meža masīvā zem sniega atrada noslēptu vīrieša līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Kā informē policijā, izmeklēšanas laikā policisti saņēma informāciju, ka Allažu pagastā tika atrasta sadegusi pazudušā vīrieša automašīna BMW, tomēr automašīnas saimnieks neatradās ne automašīnā, ne tās tuvumā. Turpinot izmeklēšanu, policisti noskaidroja, ka vīrieša pazušana, iespējams, saistīta ar noziedzīgu nodarījumu.

Policisti 3.janvārī Inčukalna novadā, meža masīvā atrada pazudušā vīrieša līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Skaidrojot notikušā apstākļus, policija atklāja, ka 1979.gadā dzimušais vīrietis naktī no 25. uz 26. decembri Vangažos sastapa trīs jauniešus, ar kuriem pēcāk kopā devās uz Rīgu.

Atpakaļceļā automašīnas saimnieks ļāva automašīnu vadīt vienam no jauniešiem, bet pats sēdēja blakus vadītājam. Sākotnējā versija par nozieguma motīviem ir tāda, ka jauniešiem brauciena laikā radās mantkārīgs nolūks – nolaupīt automašīnu. Savukārt tā īstenošanai viņi nolēma nogalināt automašīnas saimnieku, iepriekš sagatavojot bikšu jostu.

Divi aizmugurē sēdošie jaunieši sāka sist un ar bikšu jostu žņaugt automašīnas saimnieku. Pēc automašīnas apturēšanas jaunieši turpināja sist vīrieti līdz viņu nogalinājuši. Jaunieši vīrieša līķi ievietoja automašīnas bagāžas nodalījumā un vēlāk paslēpa Inčukalna meža masīvā.

Pēc nozieguma pastrādāšanas jaunieši turpināja vizināties ar nelaiķa automašīnu līdz mirklim, kad tā avarēja – automašīnas vadītājs nobrauca no ceļa un iebrauca kokā. Tomēr, lai slēptu pēdas, jaunieši aizdedzināja automašīnu un devās projām no notikuma vietas.

Policisti 3.janvārī Vangažos aizdomās par slepkavību aizturēja divus 1990.gadā dzimušus vīriešus, savukārt 7.janvārī sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbiniekiem Jelgavā tika aizturēts arī trešais iespējamais nozieguma līdzdalībnieks – 1991.gadā dzimis vīrietis.

Pret visiem jauniešiem ir uzsākts kriminālprocess par slepkavību.

Šobrīd abiem 1990.gadā dzimušajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt tiesa vēl lems par 1991.gadā dzimušā vīrieša apcietināšanu.

Bundziņš papildināja, ka visu aizturēto liecībās slepkavības motīvi mainās, taču policijas versija ir, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā.

Tāpat Bundziņš norādīja, ka divi no trim aizturētajiem jau ir izcietuši cietumsodu par laupīšanām.

Tā 1991.gadā dzimušais vīrietis no cietuma iznācis 2014.gada februārī, bet otrs - pērnā gada decembrī. 

Cietumā arī abi iepazinušies, bet ar nogalināto nav bijuši pazīstami. Savukārt trešais aizdomās turētais bijis attāli pazīstams ar cietušo.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!