Foto: Valsts policija
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien neapcietināja jaunieti, kuru Valsts policija tur aizdomās par iepretim valdības namam ierīkotās ekspozīcijas "Maidana cilvēki" sabojāšanu, sacīja viņa aizstāvis Rinalds Bušs.

Bušs uzskata, ka tiesas lēmums ir pareizs, ņemot vērā policijas ierosinājuma par apcietināšanu piemērošanas saturu un lietas apstākļus. Ņemot vērā, ka izmeklēšanas laikā iegūtā informācija nav izpaužama, advokāts atteicās plašāk komentēt lietas apstākļus.

"Man ir lūgums nemeklēt šeit politiku, šai lietai nav nekāda sakara ar politiku. Mans aizstāvamais absolūti nav saistīts ar nekādām politiskajām aktivitātēm," sacīja Bušs. Viņš pastāstīja, ka aizdomās turētais jaunietis ir vietējais iedzīvotājs, kurš strādā un mācās, kā arī nekad iepriekš nav nokļuvis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Jaunietis gan netika atbrīvots tiesas sēžu zālē, bet aizvests uz iecirkni, lai piemērotu citu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.
Jaunais vīrietis seju slēpa kapucē un aiz papīra.

Policijai ceturtdienas lēmumu ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.
Jau ziņots, ka vīrieti aizturēja viņa dzīvesvietā Pārdaugavā. Pašlaik policija aktīvi turpina meklēt otru personu, kas varētu būt vainojama pirmdien izdarītajās huligāniskajās darbībās.

Internetā šonedēļ tika ievietots pašu pārkāpēju nofilmēts video, kurā redzams, kā vīrietis maskā apgāž divus plakātus un norauj viena no Maidana protesta kustības grupējumiem - "Labējā sektora" - karogu, ko pēc tam ar nazi sagriež. Video dzirdamas rupjības krievu valodā.

Jau 6.oktobrī sociālajos tīklos vairākas personas norādīja uz konkrētu 22 gadus vecu jaunieti, kurš ir līdzīgs policijas izplatītajā fotogrāfijā redzamajam vīrietim. Puisis savu profilu no sociālā tīkla "Vkontakte" ir izdzēsis.

Policijā saistībā ar ekspozīcijas sabojāšanu ir sākts kriminālprocess par huligānismu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!