Foto: Valsts policija

Šonedēļ Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki lūguši sākt kriminālvajāšanu pret astoņiem vīriešiem par izspiešanu organizētā grupā, portālu "Delfi" informēja VP.

Daži no vīriešiem bijuši konsultanti kādā parādu piedziņas kompānijā, un zem legāla biznesa maskējuši krimināli sodāmas darbības, liecina VP sniegtā informācija.

Šī gada septembrī VP KIP darbinieki kopā ar specvienību kaujiniekiem realizēja aizturēšanas operāciju – aizdomās par divu ārvalstu uzņēmēju nolaupīšanu tika aizturētas septiņas personas. Pieciem aizturētajiem kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, bet diviem – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Masu medijos un sociālajos tīklos tika izplatīti aizturēto personu fotoattēli, jo bija pamatotas aizdomas, ka no viņu pretlikumīgajām darbībām cietuši arī citi cilvēki.

Izmeklējot ārvalstu uzņēmēju nolaupīšanu, policistiem tapa zināms, ka nolaupīšanā bijis iesaistīts vēl viens vīrietis. Šis agrāk tiesātais līdzdalībnieks, uzzinot par pārējās organizētās grupas aizturēšanu, slēpās no policijas. Novembra sākumā KIP darbinieki atklāja viņa atrašanās vietu un aizturēja. Vēlāk tiesa astoto organizētās grupas locekli apcietināja.

Pa to laiku policijā vērsās vairāki cietušie, kas izplatītajos fotoattēlos bija atpazinuši savus pāridarītājus. Pārbaudot šo informāciju, VP KIP darbinieki ieguva pierādījumus, ka šis grupējums saistīts ar vēl vismaz četriem noziegumiem. Trīs gadījumos banda vainojama īpašuma bojāšanā un iznīcināšanā ar dedzināšanu, bet vienā gadījumā veikta naudas izspiešana.

30. novembrī VP KIP izmeklētāji nosūtījuši kriminālprocesus par šīm piecām noziedzīgajām epizodēm prokuratūrai ar lūgumu uzsākt kriminālvajāšanu pret astoņiem vīriešiem. Lai arī šie kriminālprocesi nosūtīti uz prokuratūru, likumsargi joprojām turpina pārbaudīt šo personu iespējamo saistību ar vēl citiem noziegumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!