Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis, kurš Latvijā apsūdzēts par nepilna pusmiljona eiro kukuļa došanu bijušajam VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) vadītājam Uģim Magonim, vēlas, lai šī lieta tiktu izskatīta Igaunijas tiesā.

"Latvijā ir liels politisks spiediens uz šo izmeklēšanu. Ņemot to vērā, manuprāt, godīga un objektīva procesa interesēs būtu labi šo lietu pārcelt uz Igauniju," Osinovskis sacījis intervijā laikrakstam "Eesti Paevaleht".

"Es uzrakstīju vēstuli prokuratūrai Latvijā, un rakstīšu arī prokuratūrai Igaunijā. Tā kā viss, par ko esam apsūdzēti ir Igaunijas jurisdikcijā - vienošanās tika noslēgta Igaunijā, mēs naudu devām Igaunijā - Latvijai vajadzētu šo tiesvedību nodot Igaunijai. Šī lieta būtu jāizskata šeit," mudināja uzņēmējs.

Osinovskis teica, ka pašlaik nav zināms, kad tiesa Latvijā varētu lietu izskatīt. "Tomēr es ticu Igaunijas tiesu sistēmas objektivitātei un vēlos, lai visa šī lieta tiktu izskatīta šeit," viņš piebilda.

Viens no Igaunijā bagātākajiem cilvēkiem uzstāj, ka rīkojās pareizi, samaksājot Magonim nepilnus 500 tūkstošu eiro, jo viņš no Magoņa pirka pakalpojumu - lai viņš pārstāv Osinovska intereses sarunās ar Krievijas valsts dzelzceļa kompāniju "Rossijskije žeļežnije dorogi" (RŽD).

"Juridiski, es rīkojos pilnīgi pareizi un konsultējos arī ar saviem advokātiem Igaunijā. Man bija juridisks vērtējums, ka to var darīt un tā rīkoties ir atļauts. Es rūpīgi gatavojos, jo šis tomēr ir plašs un sensitīvs uzņēmējdarbības projekts," viņš paziņoja.

Osinovskis stāstīja, ka 2014.gada vasarā viņa uzņēmuma ražotnē Daugavpilī tika atsaukti RŽD pasūtījumi un bija steidzami jāvienojas ar RŽD, lai atjaunotu pasūtījumus.

"Runa bija par apmēram 20 miljonu eiro vērtu pasūtījumu. Mēs nezinājām, kā atrisināt šo problēmu, Man nav tāda veida sakaru. Tad es lūdzu palīdzību labam draugam Uģim Magonim. Vai viņš varēja palīdzēt? Viņam bija ietekmīgi sakari toreizējā Krievijas dzelzceļa vadībā. Viņš piekrita. Ir skaidrs, ka par darbu ir jāsamaksā. Tas bija patiešām liels darbs," klāstīja Osinovskis,

"Uģis ieradās Igaunijā, mēs visu pārrunājām. Es Igaunijā viņam iedevu naudu, viņš šeit ieradās tieši tādēļ. Mēs neslēpāmies, mēs nemaskējāmies, mēs visu darījām oficiāli. Mūsuprāt, nekā noziedzīga tajā nav," viņš piebilda. "Ļoti svarīgi ir arī tas, ka šie kontakti, no kuriem es cerēju gūt labumu, bija Uģa personīgie kontakti. Viņa kā privātpersonas, nevis Latvijas amatpersonas. Ir skaidrs, ka viņam bija jādeklarē nauda, viņam acīmredzot bija jāprasa ministrijas apstiprinājums un tā tālāk," teica uzņēmējs.

Osinovskis uzsvēra, ka Magonim samaksātā nauda bija viņa paša nopelnītie dividenžu ieņēmumi. "Tas ir viņa ziņā, kādēļ viņš vēlējās saņemt skaidrā naudā," viņš piebilda.

Kā iemeslu skandāla saasinājumam viņš minēja Konfliktu Latvijas parlamenta opozīcijas spēkā "Saskaņa". "Kad Uģi aizturēja un man noteica aizdomās turētā statusu, partijas pārstāvji centās ar mani sazināties un piedāvāja savus pakalpojumus, lai "atrisinātu šo problēmu". Teiksim tā, ka mūsu uzskati par labu uzvedību atšķīrās un mēs tā vietā par šo sastrīdējāmies," atklāja uzņēmējs.

Jau vēstīts, ka kādreizējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa pērn 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu.

Portāls "Diena.lv" iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar "LDz ritošā sastāva servisa" nesenu daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!