Foto: stock.xchng
Ceturtdien, 23. martā, Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore saukusi pie kriminālatbildības VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) darbinieku par spiegošanu, portāls "Delfi" uzzināja prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības laika posmā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā. Pēc tam viņš iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot attēlu no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Lai nodrošinātu izmeklēšanas noslēpumu, sīkāka informācija pagaidām netiks sniegta, norāda prokuratūrā.

Jau vēstīts, ka prokremliskais aktīvists Vladimirs Lindermans, kurš pats par dažādiem pārkāpumiem vairākkārt nonācis Drošības policijas (DP) redzeslokā, iepriekš vēstīja, ka par spiegošanu aizturētais ir LDz darbinieks Aleksandrs Krasnopjorovs.

Pērnā gada novembra beigās DP paziņoja, ka aizturējusi kādu personu aizdomās par spiegošanu, proti, par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij tieši vai ar citas personas starpniecību.

Šajā kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos.

Kriminālprocess tika sākts 27. septembrī, izvērtējot ilgākā laika periodā pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūto informāciju.

LDz drošības direktors Lainis Kamaldiņš iepriekš apstiprināja, ka DP ir aizturējusi LDz darbinieku saistībā ar to, ka pret viņu sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikumu par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību.

Krimināllikums par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, bet par valsts noslēpuma nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!