Foto: LETA

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa nākamnedēļ sāks uzklausīt aizstāvības lieciniekus Zolitūdes traģēdijas krimināllietā.

Pirmā tiesas sēde nākamnedēļ paredzēta 13. martā.

Nākamās nedēļas laikā paredzēts uzklausīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības normatīvu nodaļas priekšnieku Aleksandru Drozdu, bijušo Valsts darba inspekcijas (VDI) priekšnieka vietnieci Sabīni Vasku-Epneri un bijušo VDI inspektoru Māri Indrikovu, kā arī citus lieciniekus.

Patlaban lietas izskatīšanā turpinās tiesas izmeklēšana. Pēc tiesu izmeklēšanas lietā tiks uzsāktas tiesu debates, kas ir noslēdzošais posms tiesas procesā pirms sprieduma sastādīšanas un nolasīšanas.

Iepriekšējā tiesas sēdē 8. martā tiesa nolēma turpināt sūtīt aicinājumu cietušajam Igoram Vītolam par ierašanos uz tiesas sēdi, taču pagaidām nav zināms, kad Vītola veselības stāvoklis ļaus viņam izpildīt tiesas aicinājumu.

Jau ziņots, ka tiesā tiek izskatīta krimināllieta par 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē notikušo traģēdiju, kad, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija.

Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!