Foto: LETA

Otrdien, 10. augustā, Latvijas tiesībsargājošās iestādes uz brīdi aizturējušas publicistu Lato Lapsu, kā arī veikušas kratīšanu viņa dzīvesvietā un automašīnā, vēsta pats Lapsa publikācijā portālā "pietiek.com".

Likumsargi otrdien veikuši kratīšanu arī pie polittehnologa Jurģa Liepnieka.

Liepnieks sociālajā tīklā "Twitter" raksta, ka otrdien likumsargi veikuši kratīšanu viņa mājās un darbavietā. Viņam izņemts dators un telefons.

"Kad jūsu mājās un darba vietā pēdējo reizi bija kratīšana ar suņiem, seši cilvēki visu dienu, datoru, telefonu izņemšanas, tāpēc, ka, iespējams, jūsu vadītā SIA nav samaksājusi pareizi dažus tūkstošus nodokļos," raksta Liepnieks.

Liepnieks apgalvo, ka likumsargi formāli it kā meklē līgumus, kas sen jau esot iesniegti Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Kratīšanu rezultātā viss privātais foto un video arhīvs tagad atrodas "kaut kādā VID", norāda Liepnieks.

Liepnieks arī norāda, ka pirms dažiem mēnešiem viņu jau centās vainot sakarā ar krimināllietu, kurā publicists Lapsa apsūdzēts par neslavas celšanu advokātam Romualdam Vonsovičam.

Lapsa norādījis, ka, viņa ieskatā, procesuālās darbības pret viņu veiktas kriminālprocesā, kas ir safabricēts un saistīts, tostarp, arī ar Indriķa Latvieša daiļradi, kā arī Lapsas grāmatu par Valsts prezidentu Egilu Levitu.

"Vakar tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki mani uz vairākām stundām aizturēja, veica manas automašīnas un dzīvesvietas kratīšanu, turklāt biju spiests parakstīties, ka neizpaudīšu nekādu informāciju par jau kārtējo safabricēto kriminālprocesu, kura ietvaros tas notika. Kā likumpaklausīgs pilsonis es pildu šo saistību, kas neļauj man atklāt sabiedrībai pilnu notiekošā ainu, taču tas neliedz man paust savu viedokli par notikušo," atzīmējis Lapsa.

VID, neminot lietā iesaistītās personas, trešdien informēja medijus, ka VID Nodokļu un muitas policija izmeklē kriminālprocesu par juridisku un fizisku personu savstarpējiem aizdomīgiem darījumiem.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā atrodas kriminālprocess, kas sākts 2020. gadā saistībā ar juridisku un fizisku personu savstarpējiem aizdomīgiem darījumiem ar mērķi, iespējams, izvairīties no nodokļu nomaksas lielā apmērā un legalizēt noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā, kas darīts ilgstošā laika periodā – ne vēlāk kā no 2018. gada 1. janvāra un turpinot tās 2021. gadā.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības, tai skaitā 33 kratīšanas Latvijas teritorijā, kurās tika izņemti dokumenti un priekšmeti, kuriem var būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšana tiek veikta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 218. panta 2. daļā un 195. panta 3. daļā. Kriminālprocesā aizturētas četras personas. Izmeklēšana notiek prokuratūras uzraudzībā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija pagaidām netiek sniegta. Kolīdz tas nekaitēs izmeklēšanas interesēm, sabiedrībai noteikti tiks sniegta plašāka informācija par šo kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām, teikts VID paziņojumā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Liepniekam pieder uzņēmums "Fenix Capital Partners". Uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība un uzņēmums pēdējos gadus saimniecisko darbību neveic, bet pērno gadu noslēdzis ar 50 eiro zaudējumiem.

Tāpat viņam kopā ar Arni Rītupu pieder uzņēmums "Liepnieks un Rītups". Šis uzņēmums pērn apgrozīja 3414 eiro un strādāja ar 8764 eiro zaudējumiem.

Liepnieks ir arī valdes loceklis Ilzei Elizabetei Liepniecei piederošajā sabiedrisko attiecību uzņēmumā "Cocoon", kurš 2019.gadā apgrozīja 189 640 eiro un strādāja ar 121 932 eiro peļņu. Dati par uzņēmuma darbību 2020.gadu nav pieejami, un arī šim uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība.

Liepnieks ir valdes loceklis AS "Asset Angels", kura 2020.gadā apgrozīja 6420 eiro un strādāja ar 2953 eiro peļņu.

Lapsam kopā ar Baibu Rulli un Agnesi Margēviču pieder uzņēmums "Pietiek.lv", kurā Lapsa vienlaikus ir arī valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums pērn apgrozīja 2727 eiro un strādāja ar 2689 eiro zaudējumiem.

Tāpat Lapsa ir vienīgais īpašnieks uzņēmumam "Putns Bulbulis", kurš pēdējos gados nav veicis saimniecisko darbību un pērno gadu noslēdzis ar 70 eiro zaudējumiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētā atrodas viena lieta, kurā uz apsūdzēto sola sēdies Lapsa.

Viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 132.1 panta par vajāšanu. Šī apsūdzība saistīta ar Lapsas izdoto grāmatu "Kolaborants", kurā apkopoti toreizējā Augstākās tiesas tiesneša Romualda Vonsoviča pieņemtie tiesas spriedumi. Nākamā tiesas sēde šajā procesā paredzēta 24. augustā pulksten 11.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!