Foto: LETA

Valsts drošības dienests (VDD) rosinājis pret personu uzsākt kriminālvajāšanu par aicinājumu vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību, portālu "Delfi" informēja dienestā.

Kriminālprocess pret personu uzsākts, pamatojoties uz Krimināllikuma 81. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

VDD izmeklēšanas gaitā padziļināti vērtēja personas izteikumus divos radio raidījumos, kur persona vairākkārt publiski aicināja vērsties pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti un teritoriālo vienotību. Tāpat persona Latvijas valstij un tautai traģisko PSRS īstenotās okupācijas periodu raksturoja kā iedzīvotājiem labvēlīgu, norāda VDD.

Kriminālprocesa ietvaros VDD lūdza divu kompetento institūciju vērtējumu par izteikumu saturu. Saskaņā ar abu institūciju ekspertu sagatavotajiem atzinumiem personas publiski paustais aicinājums vērsties pret Latvijas valsti ir nepārprotams.

VDD pagājušā gada 30. decembrī nosūtīja kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, rosinot pret aizdomās turēto personu uzsākt kriminālvajāšanu.

Drošības dienests atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Krimināllikuma 81. pants kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!